چهارصد نفر از معتادین مواد مخدر در کابل جمع‌آوری شدند

صبح کابل
چهارصد نفر از معتادین مواد مخدر در کابل جمع‌آوری شدند

به دنبال افزایش موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان و نگرانی‌ها از شیوع آن در میان معتادین مواد مخدر، وزارت داخله برای دومین بار ۴۰۰ نفر از معتادین را جمع‌آوری کرده است.
فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل، می‌گوید که روز چهارشنبه (۱۳ حمل) پولیس مبارزه با مواد مخدر با همکاری وزارت صحت، ۴۰۰ نفر از معتادین را از نقاط مختلف شهر کابل جمع‌آوری کردند.
این در حالی است که چند روز پیش نیز وزارت داخله از جمع‌آوری ۴۰۰ نفر از معتادین مواد مخدر از مربوطات حوزه‌های سوم، پنجم، ششم و سیزدهم امنیتی شهر کابل، خبر داده بود.
بر اساس پیش‌نویس طرح قرنطین کابل که چند روز پیش از سوی کابینه تأیید شد، وزارت داخله در همکاری با وزارت صحت، مکلف است تا معتادین مواد مخدر را از نقاط مختلف کابل جمع‌آوری و به مکان بهداشتی‌تری منتقل کند.
از سویی هم، دولت افغانستان به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در این کشور، در شهرهای کابل، هرات، زرنج و فراه، قیودات روزگردی وضع کرده است.
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، تا کنون به ۱۹۶ نفر رسیده است. از این میان، وضعیت صحی ۱۰ نفر بهبود یافته و چهار نفر دیگر نیز در ولایت‌های هرات و بلخ جان باخته‌اند.