انفجار ماین در کابل یک کشته و دو زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
انفجار ماین در کابل یک کشته و دو زخمی به جا گذاشت

مسئولان امنیتی، می‌گویند که در نتیجه‌ی انفجار ماین مقناطیسی در مربوطات ناحیه‌ی هفتم شهر کابل، یک نفر جان باخته و دو نفر دیگر زخمی شده اند.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی پولیس کابل، می‌گوید که این رویداد، حوالی ساعت ۰۸:۱۵ صبح امروز (پنج‌شنبه، ۱۱ جدی)، در منطقه‌ی چهلستون ناحیه‌ی هفتم شهر کابل رخ داده است.

به گفته‌ی او، یک موتر کرولا هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته است. آقای فرامرز، می‌افزاید که زخمی‌های این رویداد به شفاخانه منتقل شده اند.

از سویی هم، فضل فضلی، رییس اداره‌ی امور، می‌گوید که ۲ نفر از کارمندان این اداره، (جاوید ولی، معاون ریاست انسجام امور مشاورین و بهرام‌الدین، راننده‌ اش) هدف انفجار ماین مقناطیسی قرار گرفته اند.

به گفته‌ی او، در این رویداد، راننده جان باخته و آقای ولی زخمی شده است.

از چند ماه به این طرف، همزمان با آغاز رسمی گفت‌وگوهای صلح افغانستان، سطح خشونت‌ها نیز افزایش یافته است. در کنار نبردهای همه‌روزه میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان که در جریان آن به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد می‌شود، در جریان چند ماه گذشته، سطح ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مقناطیسی نیز در کابل و سایر ولایت‌ها افزایش یافته است.

هرچند نهادهای امنیتی، بارها از بازداشت افراد به اتهام دست‌داشتن در ترورها و ماین‌گذاری‌ها خبر داده؛ اما این کار، تاثیر چندانی روی کاهش فعالیت‌های تروریستی نداشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x