حملات پی‌هم در شهر کابل؛ ۷ کشته و ۲۱ زخمی به شفاخانه انتقال یافتند

سید مهدی حسینی
حملات پی‌هم در شهر کابل؛ ۷ کشته و ۲۱ زخمی به شفاخانه انتقال یافتند

حوالی ساعت هشت صبح امروز پنج‌شنبه(۳ اسد) سه انفجار پی‌هم در مربوطات حوزه‌ی شانزدهم و حوزه‌ی نهم امنیتی شهر کابل به وقوع پیوسته است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که انفجار نخست در حوزه‌ی شانزدهم امنیتی واقع در مکرویان کهنه رخ داده است.

آقای رحیمی افزوده است که مهاجم انتحاری سوار بر موترسایکل، موتر نوع کاستر حامل کارمندان وزارت معادن را هدف قرار داد و در نتیجه، پنج نفر جان باخته و ده نفر دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله همچنان بیان کرد که انفجار دومی نیز در همین ساحه، در میان تجمع مردم رخ داده است. کودکان و زنان نیز در میان جان باختگان و زخمی‌ها وجود دارند.

از سوی هم، نصرت رحیمی از انفجار سومی نیز در حوزه‌ی نهم امنیتی واقع در دسپیچری شهر کابل خبر داده است. او می‌گوید که این انفجار ناشی از موتر بمب بوده، اما جزییاتی از آن، تا کنون در دست نیست.

در همین حال، وحید مایار سخنگوی وزارت صحت‌عامه می‌گوید که در نتیجه‌ی دو انفجار پی‌هم در شهر کابل، ۷ کشته و ۲۱ زخمی به شفاخانه‌ها انتقال یافته‌اند.

این دومین باری است که کارمندان وزارت معادن طی دو سال اخیر مورد حمله قرار می‌گیرند. در ماه اسد سال ۱۳۹۶ نیز، کارمندان وزارت معادن در حوزه‌ی سوم امنیتی مورد حمله انتحاری قرار گرفت که نزدیک به بیست کارمند این وزارت جان باختند.