تعقیبی؛ انفجار در غرب کابل نزدیک به ۵۰ کشته بر جای گذاشت

صبح کابل
تعقیبی؛ انفجار در غرب کابل نزدیک به ۵۰ کشته بر جای گذاشت

وزارت داخله، می‌گوید که حوالی ساعت ۴:۲۷ پس از چاشت روز شنبه( ۱۸ ثور)، یک انفجار در نزدیکی مکتب سیدالشهدا در شهرک اتفاق از مربوطات حوزه‌ی سیزدهم امنیتی شهر کابل، رخ داده است. شاهدان عینی، می‌گویند که صدای سه انفجار از محل رویداد شنیده شده است.

تا هنوز نوعیت انفجار مشخص نشده؛ اما برخی از شاهدان عینی، می‌گویند که این رویداد ناشی از انفجار موتربمب بوده و برخی دیگر نیز گفته اند که انفجارها ناشی از برخورد سه گلوله‌ی هاوان بوده است.

میرویس علی‌زی، معاون سخن‌گوی وزارت صحت، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که شمار زخمی‌های این رویداد، به ۴۶ نفر رسیده است.

مسؤولان شفاخانه‌های عالمی و امام زمان در غرب کابل، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گویند که ۱۳ کشته و ۳۵ زخمی تنها به این دو شفاخانه‌ انتقال یافته است.

خبرنگار روزنامه‌ی صبح کابل که به شفاخانه‌ی محمدعلی جناح در غرب کابل رفته، می‌گوید که تا اکنون، جسد ۲۰ نفر از قربانیان این رویداد، به این شفاخانه منتقل شده است. برخی خبرنگاران گفته اند که در این شفاخانه جسد ۲۵ نفر را شمرده اند.

علاوه بر این، ۶ کشته به شفاخانه‌ی وطن، ۴ کشته به شفاخانه‌ی کمپلکس و چهار کشته‌ی دیگر هم به شفاخانه‌ی کاتب انتقال یافته است. منابع رسمی از انتقال شماری از کشته ها و زخمی‌های این حادثه به شفاخانه‌ی استقلال نیز خبر داده اند که آمار آن هنوز مشخص نیست.

وزارت‌های داخله و صحت، تا اکنون در باره‌ی آمار رسمی قربانیان این رویداد جزییاتی ارایه نکرده اند؛ اما کابل‌امبولانس می‌گوید که تا حالا ۲۷ کشته و ۴۰ زخمی این رویداد را به شفاخانه‌ها انتقال داده است و این آمار نهایی نیست.

طالبان این رویداد محکوم کرده اند. سخن‌گوی این گروه در یک پیام تویتری گفته است که این حمله کار گروه داعش است. این حمله واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت.