آغاز روند توزیع نان خشک برای ۲۵۰ هزار خانواده‌ی نیازمند در کابل

صبح کابل
آغاز روند توزیع نان خشک برای ۲۵۰ هزار خانواده‌ی نیازمند در کابل

شهرداری کابل، اعلام کرده است که روند توزیع نان خشک برای خانواده‌های نیازمندی که با وضع محدودیت گشت‌وگذار متضرر شده‌اند، آغاز شده است.
داوود سلطان‌زوی، شهردار کابل، روز چهارشنبه (۱۰ ثور)، هنگام آغاز این روند، طی سخنانی گفت که روند توزیع نان خشک برای ۲۵۰ هزار خانواده در کابل آغاز شده است.
او افزود: «ما تلاش می‌کنیم تا از این طریق، به قسمتی از مشکلات مردم رسیدگی کنیم. شهرداری کابل با رعایت اصل شفافیت به منظور نظارت از روند توزیع نان خشک برای مستحقین، در نواحی سطح شهر گروپ‌های نظارتی را متشکل از شوراهای علما، وکلا، زنان، متنفذین محل و رضاکاران جامعه‌ی مدنی ایجاد کرده است.»
به گفته‌ی آقای سلطان‌زوی، نیازمندانی که پیش از این توسط کمیته‌های محلی شناسایی شده‌اند و کارت دارند، می‌توانند از نانوایی‌ها نان خاشک دریافت کنند.
او علاوه کرد، نانوایی‌هایی که ظرفیت توزیع نان را برای نیازمندان دارند، با در نظر داشت سفارشات صحی، مکلف اند تا نان توزیع کنند.
گفتنی است که حکومت افغانستان، اعلام کرده است که برنامه‌ی توزیع نان خشک، در گام نخست در کابل و تا پایان هفته‌ی جاری، در شهرهای مزارشریف، کندهار، کندز و جلال‌آباد و پس از آن، در تمام ولایت‌ها آغاز خواهد شد.
این در حالی است که با شیوع ویروس کرونا در وضع محدودیت گشت‌وگذار در شماری از شهرها، نرخ بیکاری در میان مردم به شدت افزایش یافت.
تا کنون، ۱۹۳۹ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۶۰ نفر جان باخته‌اند و ۲۵۲ نفر دیگر بهبود یافته‌اند.