رژیم جدید کار در اداره‌های دولتی و سازمان‌های غیردولتی تأیید شد

صبح کابل
رژیم جدید کار در اداره‌های دولتی و سازمان‌های غیردولتی تأیید شد

رژیم جدید کار در اداره‌های دولتی و سازمان‌های غیردولتی، در نشست ویژه‌ای به ریاست سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، تأیید شده است.

دفتر مطبوعاتی معاون دوم ریاست‌جمهوری، روز شنبه (۱۰ جوزا)، در اعلامیه‌ای گفته است که به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، رژیم کار در اداره‌های دولتی و سازمان‌های غیردولتی، از هفت صبح تا یک بعد از ظهر، در دو شیفت روزهای طاق و جفت، تعیین شده است.

براساس فیصله‌ای که در این نشست صورت گرفته، کارمندان ردیف الف و ب به خاطر ماهیت کاری و صلاحیت‌های اجرائیوی‌شان، باید هر روز سر کار حاضر شوند.

هم‌چنان اداره‌های مالی و بانکی و صرافی‌ها از این رژیم کاری مستثنی قرار گرفته اند و هدایت داده شده تا این اداره‌ها، بر اساس نیاز و ماهیت کاری‌شان، فعالیت‌های خود را طوری تنظیم کنند که علاوه بر ارائه‌ی خدمات، توصیه‌های وزارت صحت نیز رعایت شود.

در این نشست، هم‌چنان به دلیل شرایط و نیازهای متفاوت بخش خصوصی، فیصله شده تا نمایندگان با صلاحیت وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت صحت، ولایت کابل، نمایندگان سکتور خصوصی و دفتر نماینده‌ی ویژه‌ی ریاست‌جمهوری، در یک نشست مشترک، رژیم کاری سکتور خصوصی را تنظیم و برای تأیید نهایی ارائه کنند.

سیدمحمد انور سادات، سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، گفته است که این طرزالعمل تنظیم رژیم جدید کاری ادارات دولتی و سازمان‌های غیر دولتی، تنها برای مدت زمان شیوع ویروس کرونا و مبارزه برای جلوگیری از این ویروس قابل تطبیق است.

در این نشست، هم‌چنان نمایندگان وزارت‌های تحصیلات عالی و معارف، دیدگاه‌های شان را در مورد چگونگی آمادگی‌ها برای آغاز درس‌ها و نیز برگزاری امتحانات کانکور، مطرح کرده اند.

در این نشست، رییس اداره‌ی هوانوردی ملکی، دستورالعمل از سرگیری پرواز های داخلی و خارجی را در جریان و بعد از ویروس کرونا، ارائه کرده که مورد تأیید قرار گرفته است.

گفتنی است که تا کنون، ۱۴۵۲۵ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۳۰۳ نفر بهبود یافته‌اند و ۲۴۹ نفر دیگر جان باخته اند.