وزارت داخله فهرست ۴۱ مجرم تحت تعقیب را منتشر کرد

صبح کابل
وزارت داخله فهرست ۴۱ مجرم تحت تعقیب را منتشر کرد

وزارت داخله، فهرست ۴۱ مجرم تحت تعقیب را منتشر کرده و از مردم خواسته تا در زمینه‌ی شناسایی و بازداشت آن‌ها با نیروهای پولیس هم‌کاری کنند.

این وزارت، روز دوشنبه (۱۵ ثور)، در اعلامیه‌ای گفته است که چندی پیش، فهرستی از مجرمان تحت تعقیب منتشر شده بود که با هم‌کاری مردم، ۳۲ نفر آن‌ها بازداشت و ۳ نفر دیگر نیز در مقابله با نیروهای پولیس کشته شدند.

در اعلامیه آمده است که هنوز هم ۴۱ نفر از مجرمین خطرناک، تحت تعقیب قرار دارند و مردم باید در راستای شناسایی و بازداشت آن‌ها، با نیروهای پولیس هم‌کاری کنند.

وزارت داخله، گفته است که مامای حودخیل، حسیب قوای مرکز، محمود، مجاز احمد، غنچو، مسعود قوچی، سیلاب، امرالدین زلزله، کاکل، امین، وحید، پاچا، سمونوال خوانی، حمیدالله، فتاح، ایرج، عبدالقوی، جواد پنجشیری، داوود، حشمت، کوماندوی کوته‌ی سنگی، شاه محمود، وحیدشاه، حمیدشاه، محمدعالم، کلول، حسیب سرخه، رییس شاه، رییس حسام، نقیب ده دانا، شوربازار، حامد گلخور، فیصل، سیف‌الدین، متین گذرگاه، امید تکانه، سیر، صبر الله، شیرالله، شاه آغا، حمید الله و رؤوف ده‌افغان، افرادی اند که مردم باید در زمینه‌ی شناسایی و بازداشت آن‌ها، با نیروهای پولیس هم‌کاری کنند.

این در حالی است که به گفته‌ی مسؤولان امنیتی، در جریان چند هفته‌ی گذشته، آمار جرایم جنایی در کابل و سایر ولایت‌ها کاهش یافته است.

وزارت داخله، چند روز پیش اعلام کرد که از اول حمل سال جاری تا آخر این ماه، ۱۴۱ قاتل، ۳۵ راهزن، ۳۰ غاصب زمین، ۴۸ سارق وسایط، ۱۱۶ سارق اموال، ۳۲ سارق مسلح، ۱۲ آدم‌ربا، ۱۰ قاچاق‌بر اموال، ۱۷ تفنگ‌دار غیرمسؤول و ۸۳ قاچاق‌بر مواد مخدر، در سراسر افغانستان بازداشت شده اند.