وزارت صحت به مردم: قیودات روزگردی را رعایت کنید

صبح کابل
وزارت صحت به مردم: قیودات روزگردی را رعایت کنید

هم‌زمان با نخستین روز وضع قیودات روزگردی در شهر کابل، وزارت صحت، از باشندگان این شهر می‌خواهد تا قیودات را رعایت کرده و رهنمودهای صحی را تطبیق کنند.
وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت، روز شنبه (۹ حمل) در یک نشست خبری گفت که با وجود وضع قیودات روزگردی، هنوز هم مردم از خانه‌های شان بیرون شده و در شهر گشت‌وگذار می‌کنند.
او، ابراز امیدواری کرد که باشندگان کابل، وضعیت جاری را درک کرده و از گشت‌وگذار بیجا خودداری کنند. آقای مایار، هم‌چنان از نهادهای مسؤول خواست تا در صورت عدم رعایت قیودات وضع شده از سوی مردم، اقدام کنند.
این در حالی است که تا کنون، ۱۱۰ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده است. دولت افغانستان نیز به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، در شهرهای کابل، هرات، زرنج و فراه، قیودات روزگردی وضع کرده است.
با این حال، طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، در برگه‌ی تویترش نوشته است که امروز (شنبه، ۹ حمل)، بخش‌های زیادی از شهر کابل، شاهد کاهش حضور مردم بود؛ اما در برخی مناطق، قیودات روزگردی رعایت نشده و به همین دلیل، نیروهای پولیس تلاش می‌کنند تا با حفظ رابطه‌ی دو جانبه با مردم، در مرحله‌ی نخست از طریق‌ تعامل و در مراحل بعدی، به گونه‌ی قطعی قیودات را بر همه تطبیق کند.