اعتصاب غذایی زندانیان زن در کابل پایان یافت

صبح کابل
اعتصاب غذایی زندانیان زن در کابل پایان یافت

اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، اعلام کرده است که اعتصاب غذایی زندانیان زن در زندان زنان کابل، پایان یافته است.
این اداره، روز پنج‌شنبه (۴ ثور)، در اعلامیه‌ای گفته است که اعتصاب غذایی سه‌روزه‌ی ۹۴ تن از زنان زندانی در کابل، پایان یافته است.
در اعلامیه آمده است: «۹۴ تن از زندانیان زندان زنان کابل، از ۳۱ حمل تا دوم ثور، دست به اعتصاب غذایی زده و خواستار آزادی بدون قید و شرط و عفو عمومی ‌شان بر اساس فرمان ریاست‌جمهوری بودند.»
بر اساس این اعلامیه، احمدراشد طوطاخیل، رییس اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، در دیداری با این زندانیان، در مورد محدودیت‌های قانونی فرمان ریاست‌جمهوری، معلومات داده و وعده سپرده است تا در هم‌کاری با دادستانی کل، در راستای رسیدگی به پرونده‌های اعتصاب‌کنندگان، تصمیم بگیرد.
اداره‌ی تنظیم امور زندان‌ها، گفته است، جرم شماری از اعتصاب‌کنندگان در زندان زنان کابل، اختطاف منجر به قتل، قتل بدون ابرا و قاچاق مواد مخدر بوده است که بر اساس فرمان ریاست‌جمهوری، قابل عفو نیستند.
این در حالی است که محمداشرف غنی، چندی پیش، به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها، فرمان آزادی حدود ۱۰ هزار زندانی را صادر کرد.
زنان، کودکان، افرادی که بیماری صعب‌العلاج دارند و افرادی که سن ‌شان بیش‌تر از ۵۵ سال باشد، بخش عمده‌ی این فرمان را شامل می‌شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x