والی کابل: اموال قیمت‌فروشان ضبط و خود شان زندانی می‌شوند

صبح کابل
والی کابل: اموال قیمت‌فروشان ضبط و خود شان زندانی می‌شوند

به دنبال افزایش محدودیت‌های گشت‌وگذار، والی کابل تأکید می‌کند، دکان‌دارانی که از وضعیت موجود سوءاستفاده می‌کنند و اموال شان را به قیمت بلند به فروش می‌رسانند، اموال ضبط و خود شان زندانی خواهند شد.
محمد یعقوب حیدری که پیش از چاشت روز پنج‌شنبه (۴ ثور)، در یک نشست خبری صحبت می‌کرد، گفت که کمیته‌ی اضطرار کابل، تدابیر جدی‌ای را برای نظارت از قیمت‌ها روی دست گرفته است و در صورت تخلف، با دکان‌داران برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
آقای حیدری افزود: «افرادی که دکان‌ها وجای‌دادهای دولتی نزد شان کرایه است، کرایه نخواهند پرداخت و از افراد حکمی و شخصی نیز درخواست کرد که ضرر دکان‌داران را در نظر گرفته و از دریافت کرایه در جریان وضع محدودیت‌ها صرف نظر کنند.»
والی کابل، در بخش دیگری از صحبت‌های امروز خود گفت که تا کنون حکومت افغانستان، برای ۱۸۰ هزار خانواده‌ی نیازمند در نواحی ۲۲ گانه و۱۴ ولسوالی کابل، به اندازه‌ی۵۰ کیلو گندم کمک کرده است.
از سویی هم به گفته‌ی او، تا کنون برای ۲۳ هزار خانواده‌ی نیازمند، از سوی سکتور خصوصی مواد غذایی توزیع شده است.
به گفته‌ی والی کابل، در حال حاضر حدود یک هزار بستر برای تداوی بیماران اختصاص یافته و ریاست صحت عامه‌ی کابل، آمادگی ایجاد ۱۶ هزار بستر جدید را نیز دارد.
این در حالی است که بر بنیاد آمار تازه‌ی وزارت صحت عامه، شمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان، به ۱۲۲۶ نفر رسیده که از این میان ۴۰ نفر جان باخته و ۱۷۷ نفر دیگر بهبود یافته و به خانه‌های انتقال داده شده اند.