پایان حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل؛ ۱۹ دانش‌جو کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند

صبح کابل
پایان حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل؛ ۱۹ دانش‌جو کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، می‌گوید که در نتیجه‌ی حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل، ۱۹ دانش‌جو جان باخته اند و ۲۲ نفر دیگر زخمی شده اند.

حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل، حوالی ساعت ۱۱:۳۰ پیش از چاشت روز دوشنبه (۱۲ عقرب) آغاز شد و پس از ۶ ساعت درگیری، با کشته شدن ۳ مهاجم مسلح پایان یافت.

سخن‌گوی وزارت داخله، می‌گوید که ده‌ها نفر گیرمانده، توسط نیروهای امنیتی نجات داده شدند.

تا اکنون، هیچ گروهی مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است. هرچند گروه طالبان دست‌داشتن در این حمله را رد کرده، اما مقام‌های دولت افغانستان، گروه طالبان را عامل آن دانسته است.

در کمتر از ۱۰ روز اخیر، این دومین بار است که مراکز آموزشی مورد حمله‌ی تروریستی قرار می‌گیرد. در حمله‌ی چند روز پیش بر مرکز آموزشی کوثر دانش در غرب کابل، بیش از ۳۰ نفر جان باختند و حدود ۷۰ نفر دیگر زخمی شدند.

این حمله، در حالی انجام شده که حدود دو هفته پیش، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرد.

آقای صالح، در واکنش به این حمله، گفته است: «حمله بر دانشگاه کابل، برای ما یک ناکامی استخباراتی و فاجعه‌ی انسانی است. این حمله گندیدگی وجدان طالب و هم‌فکران او را نشان می‌دهد. این حمله هیچ توجیهی ندارد. نفرین بر طالب و هم‌فکر و حامی طالب.»