وزارت امور مهاجرین: چهار هزار خانواده‌ی بی‌جاشده در ۱۵ ولایت کمک دریافت کردند

صبح کابل
وزارت امور مهاجرین: چهار هزار خانواده‌ی بی‌جاشده در ۱۵ ولایت کمک دریافت کردند

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، می‌گوید که سه هزار و ۸۹۷ خانواده‌ی بی‌جاشده در هفته‌ی گذشته، در ۱۵ ولایت کشور کمک دریافت کرده اند.

در اعلامیه‌ای که روز شنبه (۱۵ جوزا)، از سوی این اداره به نشر رسیده، آمده است که بیش‌تر این خانواده‌ها به دلیل جنگ از محلات اصلی‌شان، بی‌جا و  در مراکز شهرها و محلات امن، مسکن‌گزین شده اند.

بر اساس اعلامیه، این خانواده‌‌ها در ولایت‌های غور، سرپل، لغمان، بادغیس، کندز، فاریاب، بدخشان، پروان، هلمند، غزنی، کندهار، کاپیسا، ننگرهار، پنچشیر و فراه، بسته‌های کمکی دریافت کرده اند.

وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان، گفته است که بسته‌های کمکی شامل، مواد غذایی، وسایل خانه و آشپزخانه، پول نقد و وسایل بهداشتی اند.

به گفته‌ی این وزارت، این کمک‌ها با هماهنگی و نظارت وزارت امور مهاجرین و عودت کنندگان از سوی اداره‌های کمک‌رسان بین‌المللی فراهم شده است.

در همین حال، رضا باهر، معاون سخن‌گوی وزارت مهاجرین و عودت کنندگان به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که در ادامه‌ی برنامه‌های کمک‌رسانی این وزارت به خانواده‌های بی‌جاشده‌ی نیازمند، هفته‌ی گذشته، کار ساخت دو مکتب و پنج کلینک برای این خانواده‌ها و خانواده‌های بازگشت‌کننده در ولایت کندهار تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شده است.