مخالفت کرزی با حجاب اجباری زنان؛ مجریان زن نباید فرمان طالبان را رعایت کنند

صبح کابل
مخالفت کرزی با حجاب اجباری زنان؛ مجریان زن نباید فرمان طالبان را رعایت کنند

حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین افغانستان به محدودیت‌های تازه‌ی طالبان بر مجریان زن تلویزیون‎‌ها واکنش نشان داده و تأکید کرد که آن‌ها نباید فرمان طالبان برای پوشیدن ماسک را رعایت کنند.

آقای کرزی در یک مصاحبه اختصاصی با سی‌ان‌ان، گفته است که گروه طالبان باید در مورد این تصمیم شان تجدید نظر کند؛ زیرا چنین فرمان‌هایی به شهرت افغانستان در جهان آسیب می‌زند.

او، افزود که افغانستان یک کشور عمیقا مسلمان است که همیشه زنان آن، حجاب مورد قبول را رعایت کرده‌اند.

به گفته‌ی رییس‌جمهور پیشین افغانستان، پوشیدن برقع یا چادری و هم‌چنان پوشاندن روی حجاب نیست و از کشورهای خارجی به افغانستان آمده است.

آقای کرزی، گفت که فرهنگ مردم افغانستان استفاده از چادر کلان است و به گفته‌ی او، حتا زنان کوچی نیز، از قرن‌ها به این طرف تنها چادر بزرگ می‌پوشند.

این درحالی است که اخیرا طالبان به شبکه‌های تلویزیونی دستور داده‌اند که مجریان زن باید در جریان اجرای برنامه‌های تلویزیونی، روی شان را بپوشانند.

این دستور از سوی وزارت‌های امر به معروف و نهی از منکر و اطلاعات وفرهنگ طالبان شده است. طالبان این دستور را قطعی و غیرقابل بحث خوانده‌اند.

پیش‌تر وزارت امر به معروف و نهی از منکر این گروه طی فرمانی، حجاب زنان را اجباری کرده و گفته اند که اگر زنی حجاب خود را مراعات نکرد، خانواده‌اش زندانی و مجازات می‌شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x