بزرگ‌ترین طراح حمله‌های تروریستی شبکه‌ی حقانی در لوگر کشته شد

صبح کابل
بزرگ‌ترین طراح حمله‌های تروریستی شبکه‌ی حقانی در لوگر کشته شد

وزارت دفاع اعلام کرده است که در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش، بزرگ‌ترین طراح حمله‌های تروریستی شبکه‌ی حقانی در ولایت لوگر کشته شده است.

این وزارت، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی در روستای زرغون شهر ولسوالی محمد آغه‌ی ولایت لوگر، قاری برهان، یکی از فرماندهان کلیدی شبکه‌ی حقانی، با چند نفر از تروریست‌های عرب و پاکستانی کشته شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که قاری برهان، رهبرى يكى از شبکه‌هاى خطرناک تروريستى را به عهده داشت که در شهر کابل بیشترين حملات تروریستی بزرگ و‌ مرگ‌بار را در برابر غیرنظامیان طراحی و راه‌اندازی می‌کرد.

وزارت دفاع، افزوده است: «قاری برهان، طراح بزرگ‌ترین حملات انتحاری و تهاجمی همچون حمله انتحاری چهارراهی‌ صدارت مقابل شفاخانه جمهوریت در سال ۱۳۹۶ است که در آن ۱۰۳ نفر کشته و ۲۳۵ نفر دیگر زخمی شده بودند.»

این وزارت، گفته است که این فرد، مسؤول کمیسیون نظامی طالبان در ولایت لوگر بود و همچنان یکی از افراد بسیار قابل اعتماد به شبکه‌ی تروریستی حقانی بود که با شبکه‌ی القاعده در انجام فعالیت های تروریستی و نقل و انتقال افراد انتحاری در غزنی و لوگر همکاری نزدیک داشت.