کیم کارداشیان: نگرانم که افغانستان به باد فراموشی سپرده شود

صبح کابل
کیم کارداشیان: نگرانم که افغانستان به باد فراموشی سپرده شود

کیم کارداشیان وست، مدل و چهره‌ی مشهور تلویزیونی امریکا، نسبت به وضعیت زنان افغانستان ابراز نگرانی کرده و گفته است که کشورها باید با آغوش باز از زنان و دختران این کشور پذیرایی کنند.

این بانوی مدل که به تازگی با هم‌کاری یک انجمن غیر انتفاعی یهودی در امریکا و یک کلب فوتبال بریتانیا، اعضای تیم فوتبال بانوان افغانستان را از پاکستان به بریتانیا انتقال داده، می‌گوید، از این که افغانستان به باد فراموشی سپرده شود، سخت نگران است.

او تأکید کرده است که دختران افغانستان حق دارند که در مورد آینده‌ی شان تصمیم بگیرند و از این که مجبور استند به خاطر انجام‌دادن ورزش از کشور شان فرار کنند، سخت متاثر است.

بانو وست از سایر کشورهای جهان نیز خواسته است که از شهروندان آسیب‌پذیر افغانستان به ویژه بانوان این کشور پذیرایی کنند. «ما باید آگاهی‌دهی در مورد افرادی که با خطر مواجه استند، به ویژه زنان و دختران را زنده نگهداریم که توسط طالبان و داعش کشته می‌شوند. بیایید قصه‌های شان را زنده نگهداریم و به اندازه‌ی توان کمک شان کنیم.»

گفتنی است که ۳۰ بانوی ورزشکار افغان و اعضای خانواده‌های شان که در مجموع ۱۳۰ نفر استند، روز پنج‌شنبه- ۲۷ عقرب-، از پاکستان به لندن منتقل شدند.