حمله‌ مسلحانه‌ی کوچی‌ها در پروان و دایکندی؛ شش تن از باشندگان محل زخمی شده‌اند

عصمت امین
حمله‌ مسلحانه‌ی کوچی‌ها در پروان و دایکندی؛ شش تن از باشندگان محل زخمی شده‌اند

منابع محلی در ولایت‌های پروان و دایکندی، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی حمله‌ی مسلحانه کوچی‌ها در این دو ولایت، شش تن از باشندگان محل زخم برداشته‌اند.

به گفته‌ی منابع، پیش از چاشت روز سه‌شنبه -۲۷ ثور-، یک درگیری میان کوچی‌ها و باشندگان روستای «دره جرف» ولسوالی شیخ‌علی ولایت پروان رخ داده است.

این منابع، می‌گویند که به دنبال تنش لفظی میان کوچی‌ها و باشندگان محل، کوچی‌ها دست به حمله‌ی مسلحانه زده که در نتیجه، شش تن از باشندگان این روستا زخمی شده‌اند.

گفته می‌شود که کوچی‌ها پس از زخمی‌کردن باشندگان محل، از ساحه فرار کرده و مواشی شان به ولسوالی انتقال داده شده‌اند.

از سویی‌هم، برخی منابع در دایکندی به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گویند که اخیرا حدود ۲۰ خانواده از کوچی‌ها به ولسوالی خدیر این ولایت آمده و هرزگاهی دست به آزارو اذیت باشندگان محل می‌زنند.

به گفته‌ی این منابع، هجوم کوچی‌ها در ولسوالی خدیر، باعث تخریب مزارع للمی و چراگاه‌های مردم شده‌اند.

منابع، تأکید می‌کنند که کوچی‌ها با سلاح‌های سبک‌ و سنگین مجهز استند و باشندگان را محل را تهدید به مرگ و کوچ اجباری می‌کنند.

باشندگان ولسوالی خدیر، می‌گویند که اگر کوچی‌ها این گونه دست به آزارو اذیت مردم بزنند، آن‌ها مجبور می‌شوند که خانه و جایداد شان را ترک کنند.

این در حالی است که پیش از این، کوچی‌ها در ولسوالی ناهور و بهسود نیز، حملات مسلحانه داشته و هم‌چنان زمین‌های زراعتی شان در نتیجه‌ی هجوم مواشی کوچی‌ها تخریب شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x