حمله‌ی موتربمب در کندز؛ ۲ سرباز امنیتی کشته شدند و ۸ سرباز دیگر زخم برداشتند

صبح کابل
حمله‌ی موتربمب در کندز؛ ۲ سرباز امنیتی کشته شدند و ۸ سرباز دیگر زخم برداشتند

مقام‌های محلی در ولایت کندز، می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی موتربمب بر کندک نیروهای سرحدی در ولسوالی امام‌صاحب این ولایت، ۲ سرباز امنیتی جان باخته اند و ۸ سرباز دیگر زخمی شده اند.

عصمت‌الله مرادی، سخن‌گوی والی کندز، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این رویداد، حوالی ساعت ۰۷:۰۰ صبح روز سه‌شنبه (۱۳ عقرب) رخ داده است.

به گفته‌ی او، تروریستان طالب قصد داشتند تا ولسوالی امام‌صاحب را سقوط دهند، اما با مقاومت نیروهای دفاعی و امنیتی، موفق به این کار نشدند.

آقای مرادی، می‌افزاید که پس از حمله‌ی موتربمب، تروریستان طالب با نیروهای دفاعی و امنیتی به درگیری پرداختند و در نتیجه‌ی آن، ۷ طالب کشته شدند و سلاح‌های شان نیز در میدان نبرد باقی ماند.

سخن‌گوی والی کندز، می‌گوید که در نتیجه‌ی این رویداد، به شماری از باشندگان ولسوالی امام‌صاحب نیز زیان مالی وارد شده است.

با این حال، وزارت دفاع، گفته است، یک موتر بمب‌گذاری‌شده که قصد داشت کندک سرحدی در ولسوالی امام‌صاحب کندز را هدف قرار دهد، در نزدیکی قراول این کندک، توسط نیروهای ارتش شناسایی و نابود شد.

این وزارت، گفته است که پس از این رویداد، تروریستان با نیروهای دفاعی و امنیتی به درگیری پرداختند که شماری از آن‌ها کشته شدند و شماری نیز از ساحه فرار کردند. وزارت دفاع، از تلفات نیروهای امنیتی در این رویداد جزییاتی ارایه نکرده است.

ولایت کندز در شمال-شرق افغانستان، از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. طالبان در آن حضور گسترده دارند و هرازگاهی دست به حمله علیه نیروهای دولتی می‌زنند.