ولسوالی دشت ارچی کندز به گونه‌ی کامل به دست طالبان سقوط کرد

صبح کابل
ولسوالی دشت ارچی کندز به گونه‌ی کامل به دست طالبان سقوط کرد

منابع محلی در ولایت کندز، می‌گویند که ولسوالی دشت‌ ارچی این ولایت به گونه‌ی کامل به دست طالبان سقوط کرده است.

محمد یوسف ایوبی، رییس شورای ولایتی کندز، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی  صبح کابل می‌گوید که جنگ  میان نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی از چند روز به این‌سو ادامه داشت و بامداد روز دوشنبه (۲۶عقرب)، طالبان به حمله‌های خود شدت داده اند.

آقای ایوبی افزود: «تقریبا ۹۰ درصد از ولسوالی دشت ارچی پیش از این به دست طالبان بود و در حمله‌ی اخیر طالبان، ساحات باقی‌مانده نیز به دست این گروه سقوط کرده است. تمام نیروهای امنیتی از ولسوالی بیرون شده اند.»

با این حال اما عبدالستار میرزکوال، والی کندز با رد این خبر می‌گوید که نیروهای امنیتی در ساحه حضور دارند و در برابر حملات طالبان از باشندگان محل دفاع می‌کنند.

آقای میرزکوال می‌گوید: «نیروهای امنیتی با تمام قوت از مردم و تاسیسات دفاع می‌کنند. نیروهای کمکی کماندو به حمایت نیروهای هوایی به ساحه رسیده اند. با اطمینان کامل می‌گویم که طالبان شکست می‌خورند.»

پیش‌تر وزارت دفاع نیز گفته بود که نیروهای تازه‌نفس به ولسوالی دشت ارچی رسیده اند و در مرکز ولسوالی مستقر شده اند. این وزارت، اطمینان داده بود که به زودی این ولسوالی از وجود طالبان پاک می‌شود.

بر بنیاد گزارش‌ها، در جریان درگیری میان دو طرف، ۳ سرباز اردوی ملی و ۸ جنگ‌جوی طالب کشته و ۳ نیروی امنیتی و ۱۳ طالب نیز زخمی شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x