وزارت خارجه به کمپ لیپا در بوسنی و هرزگوینا هیئت فرستاد

صبح کابل
وزارت خارجه به کمپ لیپا در بوسنی و هرزگوینا هیئت فرستاد

وزارت خارجه، اعلام کرده است که هیئتی را به منظور رسیدگی به پناه‌جویان کمپ لیپا در بوسنی و هرزگوینا که هفته‌ی گذشته دچار آتش‌سوزی شده بود، فرستاده است.

در اعلامیه‌ای که روز یک‌شنبه (۱۴ جدی) از سوی وزارت خارجه به نشر رسیده، آمده است که این وزارت از آتش‌سوزی در کمپ لیپا، آگاهی دارد و برای بررسی و کمک‌های لازم، هیئتی را فرستاده است.

در این اعلامیه آمده است که وزارت خارجه به سفارت افغانستان در روم ایتالیا هدایت داده که هیئتی را به منظور بررسی و ارایه‌ی کمک به آسیب‌دیدگان پناه‌جویان افغان و اقدامات لازم، به منطقه‌ی آتش‌سوزی بفرستد.

در این اعلامیه آمده است: «هیئت ماموریت دارد تا در هماهنگی با نمایندگان سازمان بین‌المللی مهاجرت و سایر سازمان‌های فعال در بخش پناهندگان، اقدامات و تدابیر لازم را جهت رسیدگی کمک‌های عاجل به آن‌ها روی دست بگیرند.»

به تاریخ (۳ جدی/ ۲۳ دسامبر) آتش‌سوزی گسترده‌ی در کمپ لیپا پناه‌جویان در بوسنی رخ داد. به دنبال این آتش‌سوزی، بیش از ۱۳۰۰ پناه‌جو که در این کمپ بودوباش داشتند، بی‌جا شدند و در حال حاضر، روی زمین‌های یخ می‌خوابند.

اتحادیه‌ی اروپا، از وضعیت پناه‌جویان در هرزگوینا و بوسنی ابراز نگرانی کرده بود. این اتحادیه با شروع زمستان و باریدن برف، از مقامات این دو کشور خواستند، به وضعیت پناه‌جویان رسیدگی کنند و مکان‌های مناسبی را برای آن‌ها اختصاص دهند.