مهدی راسخ از سوی نیروهای ارتش بازداشت و به بامیان منتقل شد

صبح کابل
مهدی راسخ از سوی نیروهای ارتش بازداشت و به بامیان منتقل شد

منابع محلی در ولایت میدان‌وردک، می‌گویند که نیروهای ارتش، مهدی راسخ، نماینده‌ی این ولایت در مجلس نمایندگان را در مربوطات ولسوالی حصه‌ی اول بهسود بازداشت و به ولایت بامیان منتقل کرده‌اند.

یک منبع محلی، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۱۲:۰۰ چاشت روز سه‌شنبه (۳۱ حمل)، نیروهای ارتش، مهدی راسخ را به دلیل فعالیت در منطقه‌ی نظامی بازداشت و به ولایت بامیان منتقل کردند.

به گفته‌ی منبع، نیروهای ارتش چندین میل سلاح را نیز از نزد محافظان آقای راسخ ضبط کرده‌اند.

گفته می‌شود که نیروهای ارتش، آقای راسخ را به بامیان انتقال داده و از او خواسته‌اند که بامیان را نیز به مقصد کابل ترک کند.

با این حال، شیر هادی، یکی از محافظان مهدی راسخ، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که وضعیت صحی آقای راسخ خوب است و در حال حاضر، به مکان امن منتقل شده است.

او شرح می‌دهد: «در منطقه‌ی حصه اول بودیم و به خانه یکی از شهدا برای فاتحه می‌رفتیم، وقتی پیش خانه شهید پایین می‌شدیم، پنجاه عراده تانک ارتش راه ما را گرفت و بر موتر ما تیراندازی کردند. به ما توهین کردند و سلاح‌های ما را گرفتند. موترهای ما تخریب شده و یکی از محافظان وکیل راسخ نیز زخم برداشته است.»

تلاش کردیم دیدگاه آقای راسخ و وزارت دفاع را در این باره داشته باشیم، اما موفق نشدیم.

این در حالی است که به گفته‌ی نزدیکان آقای راسخ، او اخیرا برای بررسی وضعیت ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، به این ولسوالی سفر کرده بود.