مهدی راسخ: طالبان باشندگان بامیان را به خاطر شرکت‌نکردن در تظاهرات لت‌وکوب کردند

عصمت امین
مهدی راسخ: طالبان باشندگان بامیان را به خاطر شرکت‌نکردن در تظاهرات لت‌وکوب کردند

مهدی راسخ، عضو پیشین مجلس نمایندگان، می‌گوید که طالبان، باشندگان ولایت بامیان را مجبور کردند که در تظاهرات این گروه علیه امریکا شرکت کنند.

آقای راسخ در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است، کسانی که از دستور طالبان امتناع کردند، از سوی این گروه مورد لت‌وکوب قرار گرفته‌اند.

این عضو پیشین مجلس نمایندگان، تأکید کرده که طالبان در حالی باشندگان بامیان مجبور به شرکت در تظاهرات کردند که در جریان دو روز گذشته، هزاره‌ها در کابل مورد حملات تروریستی قرار گرفته و چندین کشته و زخمی داده‌اند.

به گفته‌ی او، جامعه‌ی هزاره به شدت از تسلط طالبان در افغانستان، تقویت و رشد تروریزم معترض و نگران استند.

مهدی راسخ، در ادامه گفته است: «نقض حقوق بشر، ارتکاب جنایت‌های جنگی و جنایت‌ علیه بشریت، بنیادگرایی و افراطیت برای جامعه آگاه و مدنی هزاره قابل پذیرش نبوده و هیچ گاهی به هم‌چون گروه‌هایی مشروعیت نمی‌بخشند.»

این در حالی است که پیش‌تر منابع مردمی در بامیان، گفتند که طالبان برنامه داشتند تا یک تظاهرات بزرگ علیه حمله‌ی اخیر امریکا در این ولایت راه‌اندازی کنند؛ اما تنها ۳۰ در این تظاهرات شرکت کردند.

یک منبع به صبح کابل، گفت که افراد طالبان به شمول استخبارات و والی بامیان روز جمعه به باشندگان بامیان دستور دادند که در تظاهرات روز شنبه -۱۵ اسد-، شرکت کنند.

به گفته‌ی منبع، باشندگان بامیان دستور و هشدارهای طالبان را نادیده گرفته و در تظاهراتی که قرار بود علیه امریکا برگزار شود، شرکت نکردند.

منبع تأکید کرد، ۳۰ نفری که در تظاهرات روز شنبه شرکت کرده بودند، از افراد و هواداران این گروه استند و از باشندگان ولایت بامیان نمایندگی نمی‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x