برخورد فیزیکی ملاتره‌خیل با سرپرست وزارت حج و اوقاف

صبح کابل
برخورد فیزیکی ملاتره‌خیل با سرپرست وزارت حج و اوقاف

عبدالحکیم منیب، سرپرست وزارت ارشاد، حج و اوقاف، روز جمعه (۱۵ سنبله)، پس از ادای نماز جمعه در مسجد جامع ارگ ریاست جمهوری، از سوی ملاتره‌خیل و پنج نفر دیگر، مورد تحقیر، توهین و برخورد فیزیکی قرار گرفته است.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف، با نشر اعلامیه‌ای گفته است که ملا تره‌خیل، عضو پیشین مجلس نمایندگان، شاه‌وزیر و حاجی خان تره‌خیل، اعضای برحال مجلس نمایندگان، دادالله، برادر ملا تره‌خیل و دو عضو دیگر خانواده‌ی آن‌ها، در گام نخست، آقای منیب را مورد تحقیر و توهین قرار داده‌اند و سپس با او برخورد فیزیکی کرده‌اند.

در اعلامیه آمده است که این افراد، پیش از این نیز تلاش کرده بودند تا با استفاده از سلاح و تهدید، کارهای غیرقانونی خود را بر آقای منیب تحمیل کنند.

وزارت ارشاد، حج و اوقاف، گفته است که توهین و برخورد فزیکی با آقای منیب، به معنی توهین به مساجد، عالمان دینی و نظام افغانستان است و باید با عاملان آن به‌گونه‌ی جدی برخورد شود.

این وزارت، گفته است که آقای منیب، از رییس جمهور غنی خواسته است که این موضوع را به گونه‌ی جدی مورد بررسی قرار دهد و با تفنگ‌دارانی که از مقامات دولتی باج‌گیری می‌کنند، به طور قانونی برخورد کند.

این در حالی است که پیش از این نیز، اتهاماتی همچون داشتن تفنگ‌داران غیرمسؤول و زورگویی، به ملاتره خیل وارد شده بود. آقای تره‌خیل، همچنان به دلیل داشتن تفنگ‌داران غیرمسؤول، از فهرست نهایی نامزدان انتخابات پارلمانی سال ۹۷ حذف شده بود.