۳۱ سال پس از یک دعوای حقوقی؛ طالبان اکنون از باشندگان مالستان غزنی غرامت خواستند

صبح کابل
۳۱ سال پس از یک دعوای حقوقی؛ طالبان اکنون از باشندگان مالستان غزنی غرامت خواستند

به تازگی دو مکتوب در رسانه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که نشان می‌دهد طالبان پس از ۳۱ سال از یک دعوای حقوقی و قومی، اکنون فیصله کرده اند که باشندگان ولسوالی مالستان ولایت غزنی که هزاره‌نشین استند باید به باشندگان ولسوالی اجرستان که بیش‌تر پشتون‌نشین اند، غرامت بپردازند.

بر اساس معلومات باشندگان ولسوالی مالستان، دعوا میان باشندگان این ولسوالی و ولسوالی اجرستان در سال ۱۳۶۹ یعنی ۳۱ سال پیش رخ داده که گفته می‌شود در آن زمان، ۵۵۰ راس گوسفند از باشندگان ولسوالی اجرستان مفقود شده بود.

در مکتوبی که به تازگی از سوی مولوی بازمحمد، فرمانده پلیس غزنی عنوانی باشندگان ولسوالی مالستان صادر شده، آمده است که آن‌ها باید طی بیست روز آینده مبلغ ۶۲۵۰۰۰۰ کلدار پاکستانی را به جاوید، پیر محمد و عبدالله از بابت ۵۵۰ راس گوسفند بپردازد.

فرمانده پلیس غزنی، تأکید کرده است که در صورت تخلف، برخورد جدی قانونی صورت خواهد گرفت.

در همین حال در مکتوب دومی که از سوی مولوی عبدالله منتقیم، ولسوالی مالستان صادر شده، از باشندگان این ولسوالی خواسته شده است که در جریان یک ماه آینده این مبلغ را آماده کنند در غیر آن حق شکایت را نداشته باشند و از نیروی نظامی استفاده خواهد شد.

این در حالی است که باشندگان ولسوالی مالستان ادعا می‌کنند که در آن زمان، چندتن از افراد این ولسوالی در درگیری با باشندگان اجرستان کشته شدند؛ اما گروه طالبان تنها یک‌جانبه فیصله کرده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x