مارک اسپر: تا صلح تأمین نشود، مبارزه با دهشت‌افگنی ادامه می‌یابد

صبح کابل
مارک اسپر: تا صلح تأمین نشود، مبارزه با دهشت‌افگنی ادامه می‌یابد

وزیر دفاع ایالات متحده‌ی امریکا، تأکید می‌کند تا زمانی ‌که صلح در افغانستان تأمین نشود، مبارزه با دهشت‌افگنی در این کشور ادامه خواهد یافت.

مارک اسپر، روز دوشنبه (۲۹ میزان)، در کابل به خبرنگاران گفت: «تا وقتی که صلح در افغانستان تأمین نشود، مبارزه‌ی نظامی با طالبان و سایر گروه‌های دهشت‌افگن ادامه خواهد یافت.»

او افزود که ایالات متحده‌ی امریکا، برای کمک به حکومت افغانستان در راستای تأمین صلح و ثبات پایدار، متعهد خواهد ماند.

آقای اسپر، علاوه کرد که توافق سیاسی میان افغان‌ها، بهترین مسیر برای رسیدن به صلح پایدار در افغانستان است. او در ادامه گفت: «ایالات متحده‌ی امریکا، تا زمان دست‌یافتن به صلح و ثبات پایدار، به مبارزه‌ی قوی در برابر طالبان و سایر گروه‌های دهشت‌افگنی که در مقابل مردم افغانستان دست به خشونت می‌زنند، ادامه خواهد داد.»

او خاطرنشان کرد که مأموریت ایالات متحده در افغانستان، تغییر نکرده و مشارکت امنیتی امریکا با افغانستان، قوی و منسجم باقی می‌ماند.

وزیر دفاع ایالات متحده، همچنان گفت که کاهش نیروهای خارجی در افغانستان، وابسته به توافق صلح با طالبان خواهد بود.

این در حالی است که اسکات میلر، فرمانده‌ی نیروهای امریکایی در افغانستان نیز، روز دوشنبه (۲۹ میزان) در جریان یک نشست خبری در کابل گفت که در جریان سال گذشته، شمار نیروهای امریکایی در افغانستان از ۱۴۰۰۰ نفر به ۱۲۰۰۰ هزار نفر کاهش یافته است.

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده‌ی امریکا، پس از چاشت روز یک‌شنبه (۲۸ میزان) در یک سفر غیرمنتظره وارد کابل شد. هدف سفر آقای اسپر به کابل، زمینه‌سازی برای گفت‌وگوهای صلح خوانده شده بود. او در سفر به کابل، با رییس‌جمهور غنی نیز دیدار کرده و گفته است که افغانستان نباید بار دیگر به پناه‌گاه امن هراس‌افگنان تبدیل شود.