معصومه خاوری: ۲۲٫۳ میلیارد افغانی از محصول ۱۰ درصدی خدمات مخابراتی جمع‌آوری شده است

صبح کابل
معصومه خاوری: ۲۲٫۳ میلیارد افغانی از محصول ۱۰ درصدی خدمات مخابراتی جمع‌آوری شده است

معصومه خاوری، وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، می‌گوید که از سال ۱۳۹۴ خورشیدی تا اکنون، ۲۲٫۳ میلیارد افغانی از طریق ۱۰ درصد محصول خدمات مخابراتی جمع‌آوری شده است.

بانو خاوری که روز پنج‌شنبه (۷ حوت)، در برنامه‌ی «حساب‌دهی دولت به ملت» سخن می‌زد، گفت که تنها در سال روان، ۴٫۶ میلیارد افغانی از طریق جمع‌آوری ۱۰ درصد محصول خدمات مخابراتی به دست آمده است.

او گفت: «این پول از طریق شرکت‌های مخابراتی به حساب بانکی وزارت مخابرات انتقال می‌یابد و وظایف نظارت از آن مشترکا توسط وزارت مالیه، مخابرات و اداره‌ی اترا صورت می‌گیرد.»

بانو خاوری، در بخش دیگری از سخنانش گفت که این وزارت در یک سال گذشته، توانسته است تا شش میلیارد و یک‌صد و یازده میلیون و هفتصد هزار و نه صد و سی و نه میلیون افغانی، از ‏منابع ‏مختلف ‏جمع‌‏آوری ‏و به خزانه‌ی دولت واریز کند.

او همچنان گفت که در سال ۱۳۹۹، شرکت مخابراتی افغان تلکام از طریق ‏شبکه‌ی فایبرنوری، بیش از ۶۰۰ اداره‌ی دولتی و خصوصی را با هم وصل کرده است.

بانو خاوری گفت: «شرکت مخابراتی افغان تلکام، روی شبکه‌ی فایبرنوری سرمایه‌گذاری کرده که اکنون با طول حدود ۶۰۰۰  ‏کیلومتر ۲۵ ولایت کشور را با هم وصل کرده و همچنان شبکه‌ی ملی فایبرنوری با شبکه‌های پنج کشور همسایه وصل شده که زمینه‌ی تبادل اطلاعات میان ‏کشورها را فراهم کرده است.»

به گفته‌ی او، شرکت مخابراتی افغان تلکام، توانسته سهم بارزی در رشد اقتصاد ملی داشته باشد؛ طوری که در سال مالی ۱۳۹۹ بیش از ۱.۵ میلیارد ‏افغانی عواید داشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x