منابع مردمی: والی طالبان برای پنجشیر به دنبال ایجاد تفرقه میان باشندگان این ولایت است

صبح کابل
منابع مردمی: والی طالبان برای پنجشیر به دنبال ایجاد تفرقه میان باشندگان این ولایت است

منابع مردمی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که مولوی قدرت‌الله، والی طالبان برای این ولایت به دنبال ایجاد تفرقه میان باشندگان نقاط مختلف این ولایت است.

دو منبع معتبر به روزنامه‌ی صبح کابل گفت، مولوی قدرت‌الله که خود باشنده‌ی اصلی روستای کوهسار ولسوالی پریان ولایت پنجشیر است، در ماه‌های گذشته با باشندگان سایر ولسوالی‌ها چون؛ رخه، بازارک و دره رفتار تبعیض‌آمیز و خشونت‌باری داشته است.

به گفته‌ی منابع، پس از تلفات سنگینی که به طالبان در ولسوالی پریان ولایت پنجشیر وارد شد؛ کمیته‌ی نظامی طالبان مولوی قدرت‌الله را به منطقه‌ی کوهسار فرستادند تا مردم این منطقه را وادار به تسلیمی بکنند؛ اما مردم همکاری با این گروه را رد کرده‌اند.

گفته می‌شود که در ولسوالی پریان، به شمول قرارگاه کوهسار چندین قرارگاه مهم جبهه‌ی مقاومت ملی است که در درگیری‌های اخیر، تلفات سنگینی به طالبان وارد کرده است.

همین‌گونه، منابع می‌گویند که والی طالبان برای پنجشیر اخیرا به منطقه‌ی شالکچه‌ی ولسوالی پریان نیز سفر کرده و به مردم گفته است که او صلاحیت ندارد و کمیته‌ی نظامی بی‌هم‌آهنگی او، مردم را بازداشت می‌کنند.

این همه‌ در حالی است که روز جمعه نیز، درگیری شدیدی میان طالبان و نیروهای قرارگاه کوهسار در ولسوالی پریان رخ داده است؛ اما به دلیل قطع‌بودن شبکه‌های مخابراتی تا هنوز جزئیات این درگیری‌ها مشخص نشده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x