وزارت خارجه: خانواده‌های افرادی که در شهر وان ترکیه غرق شده اند، برای شناسایی اجساد اقدام کنند

صبح کابل
وزارت خارجه: خانواده‌های افرادی که در شهر وان ترکیه غرق شده اند، برای شناسایی اجساد اقدام کنند

وزارت خارجه، از خانواده‌ها‌ی افرادی که در رویداد غرق شدن کشتی در شهر وان ترکیه، جان باخته اند، می‌خواهد تا هر چه زودتر برای شناسایی اجساد، اقدام کنند.

حدود ده روز پیش، یک کشتی حامل مهاجران غیرقانونی، در دریاچه‌ی وان در جنوب شرق ترکیه، غرق شد. بر اساس گزارش‌های ابتدایی، تا کنون، بیش از ۱۰ نفر از قربانیان این رویداد، از آب بیرون کشیده شده اند و عملیات جست‌وجو برای کشیدن متباقی اجساد از آب، جریان دارد.

با این حال، وزارت خارجه، تأیید می‌کند که در این رویداد، چندین مهاجر افغان نیز غرق شده اند.

گران هیواد، سخن‌گوی وزارت خارجه، روز چهارشنبه (۱۸ سرطان)، در یک نشست خبری گفت که به سفارت افغانستان در انقره، هدایت داده شده تا این رویداد را مورد بررسی قرار دهد و به همین دلیل، هیأت سه نفری‌ای نیز تشکیل شده است.

به گفته‌ی او، هیأت سفارت افغانستان در انقره، در حال حاضر، به محل رویداد رفته و تحقیقات در این باره را آغاز کرده است.

آقای هیواد، گفت که این کشتی، حامل ۷۰ تا ۸۰ مهاجر بوده که شماری از شهروندان افغانستان نیز، شامل آن اند و جان‌های‌شان را از دست داده اند.

او افزود که تا کنون، ۱۳ جسد از آب بیرون کشیده شده که به دلیل دیر ماندن در زیر آب، قابل شناسایی نیستند. او علاوه کرد که تا کنون، ۱۱ نفر به شمول کشتی‌ران که از آب نجات یافته، توسط پولیس ترکیه بازداشت شده اند و تحقیقات از نزد آن ها جریان دارد.

سخن‌گوی وزارت خارجه، از خانواده‌های افرادی که در این رویداد جان باخته اند، خواست تا هرچه زودتر با وزارت خارجه، سفارت افغانستان در تهران و یا انقره، به تماس شوند و اجساد را شناسایی کنند.

آقای هیواد، گفت که تا کنون، از ۱۳ جسدی که به دست آمده، ۳ جسد آن به دلیل شرایط ناگوار، به خاک سپرده شده است.

دریاچه‌ی وان، در نزدیکی مرز ایران و در مسیری قرار دارد که مهاجران از آن برای رسیدن به ترکیه استفاده می‌کنند. این مهاجران، امیدوارند که با رسیدن به ترکیه، بتوانند به سفر خود به سمت اروپا ادامه بدهند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x