وزارت خارجه، حمله‌ی راکتی نظامیان پاکستانی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار را نکوهش کرد

صبح کابل
وزارت خارجه، حمله‌ی راکتی نظامیان پاکستانی در ولسوالی اسپین‌بولدک کندهار را نکوهش کرد

وزارت خارجه‌ی افغانستان، حمله‌ی راکتی نظامیان پاکستانی، بر بخش از ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت کندهار را نکوهش کرده و آن خلاف اصول پذیرفته‌ی دپیلوماتیک و توافقات میان دو کشور می‌داند.

در خبرنامه‌ای که روز جمعه (۱۰ اسد)، از وزارت خارجه‌، به نشر رسیده، آمده است، در شرایطی که شیوع ویروس کرونا، مردم در سراسر جهان و به ویژه افغانستان و پاکستان را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، این چنین حمله‌ها، شدیدا سبب رنجش مردم افغانستان شده است.

در خبرنامه گفته شده است: «وزارت  خارجه‌ی کشور تأکید می‌کند، پاکستان با احترام به تمام اصول پذیرفته شده‌ی دیپلوماتیک و توافقات موجود میان دو کشور، برای جلوگیری از تکرار هم‌چو حملات از میکانیزم‌های موجود نظامی و دیپلوماتیک استفاده کند.»

وزارت خارجه، تأکید کرده است که مردم و دولت افغانستان، همیشه طرفدار صلح و حفظ آرامش در دو طرف خط دیورند استند، در غیر آن نیروهای امنیتی و دفاعی این کشور، توان دفاع کامل از مردم و ارائه پاسخ مناسب را دارند.

این درحالی است که روز گذشته پنج‌شنبه (۹ اسد)، نظامیان پاکستانی بر مناطق مسکونی در ولسوالی اسپین‌بولدک ولایت کندهار، حملات راکتی انجام داده اند.

مقام‌های محلی ولایت کندهار، می‌گویند که در نتیجه‌ی این راکت‌پراکنی‌ها، ۱۵ غیرنظامی به شمول کودکان جان باخته و بیشتر از ۸۰ نفر دیگر در این رویداد زخم برداشته‌اند.

رییس‌جمهور غنی، نیز امروز جمعه (۱۰ اسد)، در پیام عیدی خود، حملات راکتی نظامیان پاکستانی در ولایت کندهار را شدیدا نکوهش کرد.