سفارت امریکا: روند صدور ویزای ویژه‌ی مهاجرت برای افغانستانی‌ها از سرگرفته شده است

صبح کابل
سفارت امریکا: روند صدور ویزای ویژه‌ی مهاجرت برای افغانستانی‌ها از سرگرفته شده است

سفارت امریکا در کابل، اعلام کرده است که روند صدور و طی مراحل ویزای ویژه‌ی مهاجرت برای افغانستانی‌ها از سر گرفته است.

در اعلامیه‌ای که روز دوشنبه-۲۱ سرطان- از سوی سفارت امریکا در کابل نشر شده، آمده است که روند صدور ویزای مهاجرت دو مرحله دارد و در مرحله‌ی اول، مصاحبه‌ی متقاضیانی که به دلیل ابتلا به ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، برنامه‌‌ریزی می‌شود.

بر اساس اعلامیه، در مرحله‌ی بعدی، بخش کنسولگری با هماهنگی مرکز ملی صدور ویزا، تقسیم اوقات قرار ملاقات ویزای ویژه‌ی مهاجرت جدید را برای متقاضیانی که اسناد شان تکمیل شده، تنظیم می‌کند.

در اعلامیه آمده است که به دلیل بحران ناشی از ویروس کرونا، مصاحبه‌های کم‌تری انجام خواهد شد و متقاضیان نیاز ندارند برای انجام مصاحبه با سفارت تماس بگیرند؛ بل که اطلاعات برای ملاقات، به گونه‌ی مستقیم با آن‌ها در میان گذاشته خواهد شد.

سفارت امریکا در کابل، گفته است که صحت و امنیت متقاضیان و کارمندان، برای بخش کنسولگری در اولویت قرار دارد و متقاضیان ممکن است در آینده با لغو یا حالت تعلیق قرار ملاقات‌ها، روبه‌رو شوند.

در اعلامیه‌ی سفارت امریکا، آمده است که صدور ویزای غیرمهاجرتی به دلیل شیوع ویروس کرونا، هم‌چنان در حالت تعلیق قرار دارد.

گفتنی است که ویزای ویژه‌ی مهاجرت، برای افغانستانی‌هایی داده می‌شود که با نیروهای امریکایی و یا شهروندان امریکایی در افغانستان کار کرده اند و پس از خروج این نیروها، با تهدید مواجه اند.

سفارت امریکا، پیش از این به تاریخ -۲۲ جوزا- به دلیل آغاز موج سوم کرونا در افغانستان، تمام خدمات صدور ویزای خود را متوقف کرده بود.