عملیات نظامی در بلخ؛ ولسوالی بلخ آزاد و ۳۹ جنگ‌جوی طالب کشته شد

صبح کابل
عملیات نظامی در بلخ؛ ولسوالی بلخ آزاد و ۳۹ جنگ‌جوی طالب کشته شد

وزارت دفاع اعلام کرده است که نیروهای ارتش، با راه‌اندازی عملیاتی، ولسوالی بلخ ولایت بلخ را از جنگ‌جویان طالب پس گرفته اند.

در اعلامیه‌ای که از سوی وزارت دفاع نشر شده، آمده است که این عملیات، دوشنبه‌شب -۳۱ جوزا- راه‌اندازی شده بود و در نتیجه‌ی آن، ۳۱ جنگ‌جوی طالب کشته شد.

این وزارت، هم‌چنان افزوده است که در نتیجه‌ی حمله‌ی هوایی نیروهای ارتش در ساحه‌ی آق‌کپرک ولسوالی شولگره و قوشم‌سای ولسوالی کشنده‌ی ولایت بلخ، ۸ جنگ‌جوی طالب به شمول ۵ عضو ارشد این گروه کشته شدند.

بر اساس اعلامیه، عارف مشهور به بریالی، ولسوال نام طالبان برای ولسوالی شولگره، جمعه خان مشهور به صفی‌الله، عضو ارشد قطعه‌ی سرخ طالبان، قاری امین مشهور به قاری الیاسی، ماین‌گذار حرفه‌ای طالبان، ملا ضیاالحق، فرمانده‌ی ارشد طالبان، ملوک فرزند کاکو جان، فرمانده‌ی کلیدی طالبان، شامل افرادی اند که در حمله‌ی هوایی ارتش کشته شده اند.

وزارت دفاع گفته است که در این حمله‌ی هوایی، ۴ جنگ‌جوی طالب نیز زخمی شده اند.

روز گذشته، به دنبال سقوط ولسوالی‌های بلخ، شولگره، دولت‌آباد، کشنده و چهاربولک ولایت بلخ به دست جنگ‌جویان طالب، شماری از چهره‌های سیاسی به شمول عباس ابراهیم‌زاده، عضو مجلس نمایندگان و عطامحمد نور، رهبر شاخه‌ی انشعابی جمعیت اسلامی، برای بسیج مردمی علیه طالبان در ولایت بلخ، فراخوان صادر کردند.

آن‌ها، از هواداران شان خواستند که برای جنگ علیه طالبان بسیج شوند و سلاح در اختیارشان قرار خواهد گرفت.