انفجار ماین در بغلان جان ۸ غیرنظامی را گرفت

صبح کابل
انفجار ماین در بغلان جان ۸ غیرنظامی را گرفت

در نتیجه‌ی انفجار ماین کنار جاده‌ای در منطقه‌ی دند شهاب‌الدین ولایت بغلان، هشت غیرنظامی جان باخته اند.

یک منبع امنیتی در ولایت بغلان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که حوالی ساعت ۰۹:۰۰ صبح روز دوشنبه (۱۳ عقرب) یک ماین کنارجاده‌ای در روستای اکاخیل منطقه‌ی دند شهاب‌الدین منفجر شده است.

منبع می‌گوید: «موتر حامل اعضای خانواده‌ای که می‌خواستند از ترس جنگ از خانه‌ی خود فرار کنند، در روستای اکاخیل با ماین کنار جاده برخورد کرده و در نتیجه‌ی آن، ۸ نفر کشته شده و ۶ نفر دیگر زخم برداشته اند.»

از سویی هم، محمدانور وردک، سرطبیب شفاخانه‌ی ولایتی پلخمری، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که جنازه‌ی ۸ غیرنظامی به شمول یک زن و یک کودک، به این شفاخانه منتقل شده است. او می‌افزاید که وضعیت صحی زخمی‌های این رویداد، نگران‌کننده نیست.

از سویی هم، حبیب‌الرحمان جاهد، نماینده‌ی والی بغلان که به عیادت قربانیان این رویداد رفته است، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که این ماین از سوی طالبان جاسازی شده بود. او علاوه می‌کند که با ادامه‌ی عملیات نظامی، منطقه‌ی دند شهاب‌الدین به گونه‌ی کامل از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی خواهد شد.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

عملیات نظامی در دند شهاب‌الدین، دند غوری و کیله‌گی ولایت بغلان، در بیست‌وچهارم میزان آغاز شده بود. وزارت دفاع تأکید کرده است که این عملیات، تا پاک‌سازی کامل ولایت بغلان از وجود هراس‌افگنان طالب ادامه خواهد یافت.