پرداخت‌های مالی وزارت معارف الکترونیکی می‌شود

صبح کابل
پرداخت‌های مالی وزارت معارف الکترونیکی می‌شود

وزارت معارف اعلام کرده است که پس از این، تمام پرداخت‌های مالی معلمان و کارمندان این وزارت الکترونیکی می‌شود. در خبرنامه‌ا‌ی که روز سه‌‎شنبه (۲۴جدی) از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که در حال حاضر  ۷۴ درصد پرداختی‌های این وزارت به گونه‌ی الکترونیکی انجام می‌شود.

در خبرنامه آمده است که هدف از الکترونیکی کردن سیستم پرداخت معاش کارمندان این وزارت، ایجاد شفافیت در پرداخت‌های مالی، جلوگیری از اخاذی‌های غیر قانونی، فراهم‌سازی زمینه‌ی آرامش فکری برای منسوبین معارف و پرداخت به موقع معاشات کارمندان و معلمان این وزارت است.

به نقل از خبرنامه‌ی این وزارت، روند پرداخت الکترونیکی معاشات در ولایت‌های لغمان، پکتیکا، پنجشیر، نورستان، زابل، خوست، تخار، بلخ، لوگر، پروان، بدخشان، فراه، بغلان، هلمند، دایکندی، ننگرهار، پکتیا وکنر به علت مشکلات تخنیکی و نا امنی‌ها همانند قبل به گونه‌ی سنتی و از طریق «معتمدین» انجام می‌شود.

وزارت معارف تأکید کرده است که با ایجاد شفافیت در پرداخت‌های مالی و فراهم کردن مسکن برای معلمان، تلاش می‌کند زمینه‌ی آرامش فکری را برای تمام معلمان فراهم کند.

این درحالی است که چندی پیش، وزارت دولت در امور شهدا و معلولین و وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رساندند که بر اساس آن، روند پرداخت حقوق معلولین و خانواده‌ی شهدا الکترونیکی می‌شود.

هم‌چنان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی گفته است که پروسه‌ی اعزام حاجیان به مراسم حج نیز الکترونیکی می‌شود.