افغانستان به پاکستان: راه‌های مواصلاتی و اکمالاتی طالبان را ببندید

صبح کابل
افغانستان به پاکستان: راه‌های مواصلاتی و اکمالاتی طالبان را ببندید

دفتر سخن‌گوی وزارت خارجه‌ی افغانستان، در واکنش به اظهارت اخیر وزیر خارجه‌ی پاکستان، گفته است که طالبان با تشدید خشونت‌ها و عدم قطع رابطه با گروه‌های تروریستی منطقه‌ای و بین‌المللی، برخلاف تعهدات بین‌المللی‌شان عمل می‌کنند.

در اعلامیه‌ای که روز چهارشنبه -۲۰ اسد-، از سوی دفتر سخن‌گوی وزارت خارجه نشر شده، آمده است که تروریستان پناه‌گاه‌های امن دارند و از آن‌جا پیوسته افغانستان را مورد حمله قرار داده و توسط تروریست‌های منطقه‌ای حمایت می‌شوند.

در اعلامیه آمده است که خواست دولت افغانستان از دولت پاکستان در دو دهه‌ی اخیر، این بوده تا علیه پناه‌گاه‌های تروریستان در آن کشور اقدام جدی کرده و راه‌های مواصلاتی و اکمالاتی طالبان و تروریستان هم‌پیمان این گروه را قطع کند.

وزارت خارجه، گفته است که دولت افغانستان متعهد به حل و فصل مسالمت‌آمیز بحران بوده و به تعهداتش در این راستا پابند است؛ اما‌ در عین حال، نیروهای امنیتی ‌و دفاعی در‌ مقابل طالبان و تروریستان منطقه‌ای و بین‌المللی هم‌پیمان این گروه، با عزم راسخ می‌رزمند.

این در حالی است که اخیرا شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ی پاکستان، گفته است که اسلام‌آباد نباید مسؤول شکست کشورهای دیگر {افغانستان} باشد.