وزارت صحت: آغاز درس‌های حضوری برای صنف‌های ابتدائیه‌ی خطرناک است

صبح کابل
وزارت صحت: آغاز درس‌های حضوری برای صنف‌های ابتدائیه‌ی خطرناک است

اکمل سمسور، سخن‌گوی وزارت صحت، تأکید می‌کند که آغاز درس‌های حضوری برای صنف‌های ابتدائیه‌ی خطرناک است و زمینه‌ی انتشار ویروس کرونا را فراهم خواهد کرد.

آقای سمسور که روز سه‌شنبه (۱۴ اسد)، در یک نشست خبری سخن می‌زد، گفت که به زودی، کابینه‌ی افغانستان، در مورد آغاز درس‌های حضوری مکتب‌ها و دانشگاه‌ها، تصمیم می‌گیرد.

او افزود: «اگر تصمیم گرفته شد که مکاتب و دانشگاه‌ها باز شود، ما پیشنهاد می‌کنیم که به گونه‌ی تدریجی و در ابتدا، صنف‌های بالا باز شوند. آغاز درس‌های حضوری در صنف‌های ابتدایی، خطر دارد و زمینه‌ی انتشار ویروس را فراهم می‌سازد. به باور وزارت صحت، در سال جاری شاید آماده نباشیم تا صنف‌های ابتدایی را باز کنیم؛ زیرا اطفال نمی‌توانند از ماسک استفاده کرده و یا فاصله‌ی اجتماعی را رعایت کنند.»

پیش از این، گفته می‌شد که سر از پانزدهم ماه اسد، مکاتب و دانشگاه‌ها، درس‌های حضوری شان را از سر خواهند گرفت.

از سویی هم، آقای سمسور می‌گوید که بررسی‌های روزمره‌ی وزارت صحت پس از عید قربان از شفاخانه های کووید۱۹، نشان می‌دهد که میزان مراجعه به شفاخانه‌ها افزایش نیافته است.

به گفته‌ی او، احتمال دارد که یک تا دو هفته پس از عید قربان، ارقام بیماران کووید۱۹، افزایش یابد و وزارت صحت آمادگی لازم را برای انجام آزمایش‌ها و بستری کردن بیماران دارد.

این در حالی است که تا کنون، ۳۶۷۸۲ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۲۸۸ نفر جان باخته اند و ۲۵۵۵۶ نفر دیگر، بهبود یافته اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x