وزارت صحت: مراجعه‌ی بیماران مشکوک به ویروس کرونا به شفاخانه‌ها کاهش یافته است

صبح کابل
وزارت صحت: مراجعه‌ی بیماران مشکوک به ویروس کرونا به شفاخانه‌ها کاهش یافته است

اکمل سمسور، سخن‌گوی وزارت صحت، تأیید می‌کند که در جریان هفته‌های اخیر، مراجعه‌ی بیماران مشکوک به ویروس کرونا به شفاخانه‌ها، کاهش یافته است.

آقای سمسور، روز دوشنبه (۳۰ سرطان)، در یک نشست خبری گفت، افرادی که علائم ویروس کرونا را در خود مشاهده می‌کنند، باید به شفاخانه‌های ویژه‌ی کرونا، برای آزمایش مراجعه کنند.

به گفته‌ی او، شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفتن افراد مبتلا به ویروس کرونا، سبب جلوگیری از سرایت این ویروس، به سایر افراد جامعه خواهد شد.

آقای سمسور، افزود که تیم‌های سرویلانس وزارت صحت، افرادی را که با بیماران ناشی از ویروس کرونا برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در تماس بوده‌اند، ردیابی می‌کنند.

او علاوه کرد: «تا کنون، بیش از ۲۳ هزار نفر ردیابی شده اند و از این میان، نتایج آزمایش ۴۴۹۲ نفر، مثبت بوده است.»

سخن‌گوی وزارت صحت، تصریح کرد که در چند هفته‌ی گذشته، روند گردش ویروس کرونا در ولایت‌های هرات، بادغیس و بامیان، نسبت به سایر ولایت‌ها بیشتر بوده است.

آقای سمسور، از باشندگان این ولایت‌ها، خواست تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، دستورات صحی به ویژه پوشیدن ماسک را رعایت کنند.

این در حالی است که تا کنون، ۳۵۵۰۳ مورد مثبت ویروس کرونا، در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۱۸۳ نفر جان باخته اند و ۲۳۶۶۳ نفر دیگر، بهبود یافته اند.