درس‌های دانشگاه‌ کابل فردا از سرگرفته می‌شود

صبح کابل
درس‌های دانشگاه‌ کابل فردا از سرگرفته می‌شود

یک روز پس از حمله‌ی تروریستی بر دانشگاه کابل، وزارت تحصیلات عالی، اعلام کرده است که درس‌های این دانشگاه، فردا چهارشنبه (۱۴ عقرب)، از سرگرفته می‌شود.

در خبرنامه‌ای که ناوقت شام امروز سه‌شنبه (۱۳ عقرب)، از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که در نشستی با حضور هیئت رهبری وزارت و معاونین اداره‌ی امور ریاست‌جمهوری، فیصله‌ی شده که درس‌های حضوری دانشگاه کابل فردا از سرگرفته شود.

در خبرنامه آمده است: «در این نشست هم‌چنان روی اعمار آبده‌ی یاد‌بود از قربانیان حادثه‌ی تروریستی ۱۲ عقرب در دانشگاه کابل با ذکر اسمای شهدای این حادثه، نام‌گذاری ۱۲ عقرب به نام روز سیاه در تاریخ دانشگاه کابل و درج آن در تقویم کشور و برگزاری مراسم فاتحه خوانی برای شهدای یادشده بحث و تصامیم لازم اتخاذ شد.»

این در حالی است که شام امروز، شماری از دانش‌جویان و اعضای خانواده‌‌های قربانیان، در نشستی، خواهان بررسی همه‌جانبه‌ی این رویداد از سوی دولت افغانستان شدند.

آن‌ها، تاکید کردند، تا زمانی که امنیت دانش‌جویان تضمین نشود، به درس‌ها حضور نخواهند یافت.

گفتنی است که روز گذشته (دوشنبه، ۱۲ عقرب)، مهاجمان مسلح بر مرکز ملی آموزش حقوقی (ستاژ حقوقی)، حمله کردند. در نتیجه‌ی این حمله،  ۲۲ نفر جان باختند و ۲۷ نفر دیگر زخم برداشتند. بیش‌تر قربانیان این حمله، دانش‌جویان بودند.

هرچند گروه داعش، مسوولیت این حمله را به عهده گرفته؛ اما امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری، گفته است که تاکیک حمله‌کنندگان بر دانشگاه کابل، شباهت صد‌درصدی با گروه جدیدی دارد که طالبان زیر نام «فاتح زواک» در خوست ایجاد کرده اند.