وزارت دفاع: نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت روزهای عید آمادگی کامل دارند

عبدالرازق اختیاربیگ
وزارت دفاع: نیروهای امنیتی برای تأمین امنیت روزهای عید آمادگی کامل دارند

سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که نیروهای امنیتی افغانستان آمادگی کامل دارند تا امنیت مردم را در روزهای عید تامین کنند.

روح الله احمدزی، پس از چاشت امروز شنبه (۱۹اسد) در یک نشست مشترک خبری گفت که طبق پلان امنیتی، نیروهای ارتش در حالت آماده‌باش کامل استند تا در روز های عید، تهدیدهایی را که از سوی هراس‌افگن ایجاد می‌شود دفع کنند.

آقای احمدزی افزود: « نیروهای امنیتی افغانستان عید ندارند. عید شان تأمین امنیت هم‌وطنان شان است که عید را در کنار خانواده‌های شان تجلیل کنند. همین بهترین عید برای شان است.»

به گفته‌ی سخنگوی وزارت دفاع، افزون بر نیروهای امنیتی، قوای هوایی ارتش نیز در حال آماده‌باش قرار دارند و قرار است در روزهای عید برای شناسایی تهدیدات احتمالی گزمه داشته باشند.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله نیز در این نشست خبری گفت نیروهای کشفی و اپراطیفی درحالت آماده‌باش استند تا تهدیدهای هراس‌افگنان را شناسایی و برطرف کنند.

آقای رحیمی تأکید کرد؛ کسانی که در روزهای عید به بهانه‌های مختلف سبب اخلال نظم عامه می‌شوند نیز مورد پیگرد قرار خواهند گرفت. به گفته‌ی او نیروهای امنیتی بیش از ۲۵۰ کارتن پتاقی که از پاکستان وارد شده بود را کشف و ضبط کرده است.

سخنگویان ارگان های امنیتی درحالی از تامین امنیت روزهای عید خبر می‌دهند که فردا یک‌شنبه(۲۰اسد) برابر است با اولین روز عید سعید اضحی.

پیش از این رهبری طالبان با نشر خبرنامه‌ای از جنگ‌جویان شان خواسته بودند که از مردم در روزهای عید محافظت کنند، اما نهادهای امنیتی افغانستان این پیام طالبان را فریبنده خواندند و تاکید کردند؛ تا زمانی که این گروه صلح نکنند، به شدت سرکوب خواهند شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x