عملیات نیروهای ارتش در ولایت تخار شدت یافته است

صبح کابل
عملیات نیروهای ارتش در ولایت تخار شدت یافته است

وزارت دفاع اعلام کرده است که عملیات نیروهای ارتش در ولسوالی‌های بهارک و خواجه‌غار ولایت تخار، شدت یافته است.

این وزارت، روز چهارشنبه (۱۰ میزان) با نشر اعلامیه‌ای گفته است که نیروهای کوماندو و تازه‌نفس به ولایت تخار اعزام شده‌اند و هم‌اکنون در حال پاک‌سازی ولسوالی‌های بهارک و خواجه‌غار از وجود هراس‌افگنان طالب استند.

در اعلامیه آمده است که در حال حاضر، حومه‌های شهر تالقان به‌گونه‌ی کامل از وجود هراس‌افگنان طالب پاک‌سازی شده و تلفات سنگینی به طالبان وارد شده است.

در جریان چند روز گذشته، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای امنیتی و طالبان، در ولسوالی‌های خواجه‌غار و بهارک ولایت تخار رخ داده است. هرچند طالبان تلاش داشتند تا این ولسوالی‌ها را تصرف کنند؛ اما نیروهای امنیتی، حملات آن‌ها را عقب زده اند.

با این حال، درگیری‌های اخیر میان نیروهای امنیتی و طالبان در شماری از ولسوالی‌های ولایت تخار، سبب آواره شدن بیش از ۴ هزار خانواده از خانه‌های شان شده است.

مسؤولان محلی تخار می‌گویند، آواره‌های جنگ با مشکلات فراوانی از ناحیه‌ی مواد غذایی و سرپناه روبه‌ر‌و استند و به علت ناامنی در شاهراه‌ها، نهاد‌های امداد‌رسان موفق به فرستادن کمک به این ولایت نشده ‌اند.

ولایت تخار در شمال‌-شرق افغانستان، در یک‌ سال اخیر، به شدت ناامن شده است و طالبان حملات زیادی را بر ولسوالی‌های ماورای کوکچه راه‌اندازی کرده و بخش‌های زیادی را نیز تصرف کرده اند.