وزارت معارف: تعطیلات مراکز آموزشی دولتی و خصوصی تا سه ماه دیگر تمدید شد

صبح کابل
وزارت معارف: تعطیلات مراکز آموزشی دولتی و خصوصی تا سه ماه دیگر تمدید شد

وزارت معارف، اعلام کرده است که به اساس فیصله‌ی کمیته‌ی اضطراری جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تعطیلات مراکز آموزشی دولتی و خصوصی، تا سه ماه دیگر تمدید شده است

در اعلامیه‌ای که روز یک‌شنبه (۱۸ جوزا)، از سوی وزارت معارف منتشر شده، آمده است که به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، تعطیلات مکاتب، مدارس، آموزشگاه‌های خصوصی، مراکز تربیه معلم دولتی و مکاتب خصوصی، تا سه ماه دیگر تمدید شده؛ اما برنامه‌های آموزش از راه دور، ادامه دارد.

بر اساس اعلامیه، تصمیم در مورد آغاز آموزش حضوری در مکاتب، بستگی به کاهش و پایان تهدید ویروس کرونا در جامعه دارد.

وزارت معارف گفته است که امتحاناتِ چهار و نیم ماهه‌ی دانش‌آموزان مکاتب ولایت‌های سرد سیر، در پایان سال تعلیمی همزمان با امتحانات سالانه گرفته شده و نمره‌ی امتحانات از ۱۰۰ محاسبه خواهد شد.

این وزارت، گفته است که امتحان سالانه‌ی مناطق گرم‌سیر، تا اطلاع بعدی، معطل خواهد بود.

در اعلامیه آمده است که دانش‌آموزان باید برای استفاده‌ی مفید از دوره‌ی تعطیلات، برنامه‌های مُمد درسی (دروس تلویزیونی و رادیویی) را تعقیب کنند.

بر اساس اعلامیه، مکاتب خصوصی در سراسر افغانستان، می‌توانند درس آنلاین و غیرحضوری را با درنظرداشت کیفیت آموزشی و رضایت خانواده‌ها، آغاز کنند.

این در حالی است که تا کنون، ۲۰۳۴۲ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۱۸۷۵ نفر بهبود یافته اند و ۳۵۷ نفر دیگر جان باخته اند.ش