وزارت معارف: معاشات ماه حمل آموزگاران پرداخت می‎‌شود

صبح کابل
وزارت معارف: معاشات ماه حمل آموزگاران پرداخت می‎‌شود

به دنبال افزایش موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان و تعطیلی یک ماهه‌ی مکاتب در شماری از ولایت‌های افغانستان، وزارت معارف، اعلام کرده است که معاشات آموزگاران، به گونه‌ی عادی در روزهای تعطیلی پرداخت می‌شود.
وزارت معارف، روز شنبه (۹ حمل)، در اعلامیه‌ای گفته است که معاشات دوره‌ی تعطیلی ماه حمل سال مالی ۱۳۹۹ آموزگاران، مأموران و اجیران تمام ولایت‌ها به شمول کابل و هرات که در حالت قرنطینه قرار دارند، به گونه‌ی عادی پرداخت می‌شود.
در خبرنامه آمده است: «وزارت معارف به پرسونل تدریسی، اداری و خدماتی اطمینان می‌دهد که بخش‌های مالی وزارت در هرگونه شرایط آماده‌ی خدمات‌رسانی است و معاشات آنان طبق روال معمول پرداخت می‌شود.»
وزارت معارف، تأکید کرده است که هیچ گونه تاخیری در پرداخت معاشات برج حمل سال ۱۳۹۹ آموزگاران به دلیل تعطیلی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا صورت نخواهد گرفت .
هم‌چنان در خبرنامه آمده است:«معاشات برج حمل سال مالی ۱۳۹۹ کارکنان بخش‌های اداری، تدریسی و خدماتی تحت کار است و در جریان روزهای آینده، پروسه‌ی انتقال آن به حساب‌های بانکی همه‌ی منسوبین این وزارت آغاز خواهد شد.»
این درحالی است که دولت افغانستان، به منظور جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا، تصمیم گرفته است که شهر کابل، فراه، هرات و زرنج، به قرنطین برود و تمام ادارات دولتی به ‌استثنای اداره‌هایی که در امر مشترک مبارزه علیه این ویروس تأثیرگذار است، برای سه هفته تعطیل شود.
محمد یعقوب حیدری، والی کابل، پس از چاشت روز جمعه (۸ حمل)، در یک نشست خبری گفت که بنا بر فیصله‌ی کمیته‌ی ولایتی مبارزه علیه ویروس کرونا، شهر کابل سر از روز شنبه (۹حمل)، به قرنطین می‌رود و تمام فعالیت‌های ادارات دولتی به استثنای اداره‌هایی که خدمات صحی و ضروری ارائه می‌کند، برای سه هفته متوقف می‌شود.