اختصاص ۶.۳ میلیارد افغانی برای توزیع نان خشک به نیازمندان

صبح کابل
اختصاص ۶.۳ میلیارد افغانی برای توزیع نان خشک به نیازمندان

وزارت مالیه، اعلام کرده است که با تعدیلات جدید بودجه‌ای، ۶٫۳ میلیارد افغانی برای توزیع نان خشک به نیازمندان اختصاص یافته است.

شمروزخان مسجدی، سخن‌گوی وزارت مالیه، روز یک‌شنبه (۱۴ ثور)، در تویتی گفته است که ۶٫۳ میلیارد افغانی برای توزیع نان خشک در کابل و سایر ولایت‌ها به نیازمندان، اختصاص یافته است.

او تصریح کرده است: «وجوه مورد نیاز برای توزیع نان خشک در کابل و ولایت‌ها در تعدیلات جدید بودجه‌ای، ۶٫۳ میلیارد افغانی در نظر گرفته شده است. این تعدیلات به زودی به شورای ملی می‌‍رود. امیدواریم آن‌ها نیز به نوبت خود زودتر تصویب کنند.»

این در حالی است که کابینه افغانستان، در نشست فوق‌العاده روز شنبه، برخی از تعدیلات در سند بودجه‌ی سال مالی جاری را برای مبارزه با ویروس کرونا، تأیید کرد.

حکومت افغانستان، هفته‌ی گذشته برنامه‌ی توزیع نان خشک را در کابل آغاز است. حکومت افغانستان گفته است که این برنامه در گام نخست در کابل و به زودی در شهرهای مزارشریف، کندهار، کندز و جلال‌آباد و پس از آن، در تمام ولایت‌ها آغاز خواهد شد.

گفتنی است که با شیوع ویروس کرونا در وضع محدودیت گشت‌وگذار در شماری از شهرها، نرخ بیکاری در میان مردم به شدت افزایش یافت.

تا کنون، ۲۷۰۴ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۸۵ نفر جان باخته اند و ۳۴۵ نفر دیگر بهبود یافته اند.