کریم خلیلی: مسؤولیت مستقیم حملات تروریستی اخیر بدون تردید متوجه طالبان است

صبح کابل
کریم خلیلی: مسؤولیت مستقیم حملات تروریستی اخیر بدون تردید متوجه طالبان است

محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان در واکنش به انفجارهای دو روز اخیر در غرب شهر کابل، گفته است که مسؤولیت مستقیم این حملات تروریستی بدون تردید متوجه طالبان است.

آقای خلیلی روز یک‌شنبه -۱۶ اسد-، در پیامی به مناسبت عاشورای حسینی، گفته است که گروه طالبان مسؤول تأمین امنیت جان و مال مردم افغانستان است.

او، افزوده است که طالبان به منظور کاهش درد و مصیبت خانواده‌های قربانیان باید عاملان این حملات را شناسایی و بازداشت کنند تا این‌گونه عدالت تأمین شود.

به گفته‌ی محمد کریم خلیلی، جامعه‌ی شیعه و به ویژه هزاره‌ها با یک برنامه‌ی از پیش‌ طراحی‌شده‌ی نسل‌کشی آشکار روبه‌رو استند.

آقای خلیلی هم‌چنان به حذف رخصتی عاشورا از تقویم افغانستان واکنش نشان داده و گفته است که احترام به باورها و ارزش‌ها و فرهنگ اسلامی- ملی، یک اصل غیر قابل چشم‌پوشی بوده و با روح وحدت ملی و ارزش‌های اسلامی جامعه افغانستان در تضاد اشکار است.

او در ادامه، نوشته است: «گروه حاکم، از زمان به قدرت‌رسیدن هم‌چنان بر طبل انحصار و استبداد می‌کوبد و در این مدت هیچ گام امیدوارکننده برداشته نشده است.»

رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان، تأکید کرد که طالبان در راستای تشکیل حکومت فراگیر، بهبود وضعیت حقوق بشر، معارف، شرایط اقتصادی، امنیتی و بازشدن مکاتب دخترانه هیچ اقدامی نکرده‌اند.