محقق: عاملان حملات تروریستی یا با رحمت حکومت یا با رشوت آزاد می‌شوند

صبح کابل
محقق: عاملان حملات تروریستی یا با رحمت حکومت یا با رشوت آزاد می‌شوند

محمد محقق، مشاور سیاسی و امنیتی رییس‌جمهور غنی، می‌گوید که عاملان رویدادهای حمله به غیرنظامیان، اطمینان دارند که پس از بازداشت، با رحمت حکومت یا با رشوت، آزاد می‌شوند.

آقای محقق که روز چهار شنبه -۱۲ جوزا-، در مراسم چهارمین سال‌روز کشته‌شدن سالم ایزد‌یار، فرزند محمدعلم ایزدیار، معاون نخست مجلس سنا صحبت می‌کرد، گفت: «موتر ملکی را که می‌زنند؟ همان کسانی استند که مطمین اند که اگر دست‌گیر (بازداشت) شوند، فردا یا به رحمت حکومت یا رشوت آزاد می‌شوند.»

آقای محقق با اشاره به حملات تروریستی، گفت که به خانواده‌های قربانیان این حملات، از سوی حکومت رسیدگی مختصر و در شبکه‌های اجتماعی هم‌دردی می‌شود؛ اما گروه طالبان هنوز هم خواهان آزادی هزاران زندانی شان استند که در جنایت‌ها دست دارند و این خواست حتا از سوی کشورهای خارجی نیز مطرح می‌شود.

آقای محقق با انتقاد از حکومت، می‌گوید: «قانون تطبیق نمی‌شود، حکومت ما تا هنوز هرچه بود، بوده، حالا باید صاحب قانون شود. صاحب اختیار خود شویم، به شهدای خود رسیدگی و با مردم خود، هم‌دردی کنیم.»

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش، گفت،: «کسانی که از نظام پشتیبانی می‌کنند؛ باید مستحکم حمایت شوند، نه این‌که خون آن‌ها ارزش نداشته باشد و طرف مقابل کشته بروند و ما نام خود را حکومت بمانیم.»