وزارت داخله: طالبان در ولایت تخار سرکوب می‌شوند‌

صبح کابل
وزارت داخله: طالبان در ولایت تخار سرکوب می‌شوند‌

سخنگوی وزارت داخله‌ی افغانستان می‌گوید که نیروهای ویژه‌ی ارتش به ولایت تخار رسیده و به زودی هراس‌افگنان طالب در این ولایت سرکوب می‌شوند.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در برگه‌ی فیس‌بوک خود نگاشته است: «عبدالصبور قانع، معاون اول وزارت امور داخله و ضیا ضیا، معاون اول وزارت دفاع ملی به تالقان رسیده اند و بعد از طرح و پلان‌ریزی عملیات علیه دشمنان مردم افغانستان، از شهر تالقان بازدید کردند.»

این درحالی است که هراس‌افگنان طالب از نیمه‌های یک‌شنبه شب (۷ میزان) حملات خود را برای تصرف شهر تالقان مرکز ولایت تخار آغاز کرده اند و گزارش‌های تأییدناشده حاکی از آن است که تا کنون درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان ادامه دارد.

مسؤولان محلی ولایت تخار می‌گویند که هراس‌افگنان طالب یک روز قبل از  برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، از چندین جهت بر ولسوالی‌های چاه آب، خواجه‌غار و بهارک حمله کردند. همچنان گفته می‌شود که هنوز ولسوالی خواجه‌غار این ولایت در تصرف طالبان قرار دارد.

گفتنی است که در جریان حمله‌ی طالبان بر بخش‌های مختلف ولایت تخار، چندین سرباز ارتش کشته و زخمی شدند و افزون بر آن بیش از ۲هزار خانواده نیز به دلیل حمله‌های گسترده‌ی این گروه خانه‌های خود را ترک کرده اند.

ولایت تخار در شمال افغانستان، از ولایات نسبتا ناامن است. در این ولایت هم گروه طالبان و هم تفنگ‌داران غیر مسؤول که بیشتر شان وابسته به حزب اسلامی گلب‌الدین حکمتیار اند، سرگرم ترور و ناامن‌ساختن مناطقی از این ولایت استند.