منابع: طالبان برخلاف قانون، بیش از ۱۰۰ دانش‌جوی دانشگاه ننگرهار را به کابل منتقل کردند

صبح کابل
منابع: طالبان برخلاف قانون، بیش از ۱۰۰ دانش‌جوی دانشگاه ننگرهار را به کابل منتقل کردند

شماری از دانش‌جویان دانشگاه پل تخنیک کابل، تأیید می‌کنند که اخیرا طالبان برخلاف قانون وزارت تحصیلات عالی، شمار زیادی از دانش‌جویان دانشگاه ننگرهار را به این دانشگاه منتقل کرده‌اند.

چندین نفر از دانش‌جویان دانشگاه پل تخنیک کابل این مسأله را در گفت‌وگو با روزنامه‌ی صبح کابل، تأیید کردند.

به گفته‌ی آن‌ها، دانش‌جویانی که از ننگرهار به کابل آورده شدند، فوری در لیلیه پل تخنیک کابل جابه‌جا شده‌اند. در حالی که دیگر دانش‌جویان ماه‌ها برای به دست‌آوردن لیلیه تلاش می‌کنند.

دانش‌جویان، می‌گویند که این نخستین‌باری است که برخلاف قانون وزارت تحصیلات عالی، این تعداد دانش‌جو از یک ولایت به گونه‌ی دست‌جمعی به دانشگاه در یک ولایت دیگر منتقل می‌شوند.

گفته می‌شود که پیش از رسیدن دانش‌جویان جدید، بیش از ۱۰۰ دانش‌جو که پیش از این در لیلیه‌ها زندگی می‌کردند، اخراج و جای شان را دانش‌جویان تازه‌وارد گرفته‌اند.

این در حالی است که به تازگی لیلیه‌ی مرکزی دانشگاه کابل، اعلام کرده که دانش‌جویان صنف‌های سوم و چهارم باید این خوابگاه را ترک کنند.

در نامه‌ای که از سوی دانشگاه نشر شده، آمده است: «از این که ظرفیت خوابگاه پایین است و برای دانش‌جویان صنف اول جا نمانده است، فیصله شده تا دانش‌جویان صنف‌های سوم و چهارم از خوابگاه خارج شده و در عوض دانش‌جویان صنف‌های اول جای داده شوند.»

خواستیم در مورد تبدیلی دسته‌جمعی دانش‌جویان دانشگاه ننگرهار، دیدگاه وزارت تحصیلات عالی طالبان را داشته باشیم؛ اما با تماس‌های زیاد، آن‌ها حاضر به گفت‌وگو در این مورد نشدند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x