حمله بر خانه‌ی سرپرست وزارت دفاع، ۵ کشته و ۲۵ زخمی به جا گذاشت

صبح کابل
حمله بر خانه‌ی سرپرست وزارت دفاع، ۵ کشته و ۲۵ زخمی به جا گذاشت

مسؤولان وزارت داخله، می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی مهاجمان مسلح بر خانه‌ی بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع، پنج نفر جان باخته و ۲۵ نفر دیگر زخم برداشته اند.

میرویس استانکزی، سخن‌گوی وزارت داخله، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که بیش‌تر کشته و زخمی‌شدگان این رویداد، غیرنظامی اند.

به گفته‌ی او، این آمار ابتدایی است و احتمال افزایش قربانیان وجود دارد.

حوالی ساعت ۰۷:۵۵ سه‌شنبه‌شب -۱۲ اسد-، گروهی از مهاجمان مسلح، بر خانه‌ی بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع، حمله کردند. این حمله، با انفجار موتربمب آغاز شد و پس از آن، مهاجمان در داخل منازل مسکونی جابه‌جا شدند.

میرویس استانکزی، می‌گوید که در این حمله، پنج مهاجم دست داشتند که دو نفر آن‌ها، در نتیجه‌ی انفجار موتربمب کشته شد و سه نفر دیگر، توسط نیروهای امنیتی از پا درآمد.

آقای استانکزی، می‌گوید؛ بیش‌تر از ۸۰ نفر که در ساحه‌ی عملیات توسط مهاجمان مسلح گروگان گرفته شده و یا در داخل خانه‌ها در این ساحه گیر مانده بودند، توسط نیروهای امنیتی نجات داده شدند.

لحظاتی پس از حمله‌ی موتربمب، بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع، در یک پیام ویدیویی گفت: «یک حمله‌ی انتحاری توسط تروریستان خون‌آشام بالای منزل رهایشی من صورت گرفت که به من و اعضای خانواده ام آسیبی نرسیده است؛ اما چند تن از محافظان من جراحت برداشته اند.

گفتنی است که تا اکنون فرد یا گروهی مسؤولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.