ملا برادر: گفت‌وگوهای صلح با صبر و بردباری انجام شود

صبح کابل
ملا برادر: گفت‌وگوهای صلح با صبر و بردباری انجام شود

ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان، می‌گوید که ممکن است مشکلاتی در گفت‌وگوهای صلح به میان آید، اما این روند، باید با صبر و بردباری انجام شود.

ملا برادر که روز شنبه (۲۲ سنبله)، در مراسم افتتاحیه‌ی گفت‌وگوهای میان‌افغانی سخن می‌زد، گفت که گروه طالبان، به مردم اطمینان می‌دهد که در گفت‌وگوهای صلح، صادقانه پیش خواهد رفت.

او افزود: «ما یک افغانستان صلح‌آمیز و اسلامی برای آینده می‌خواهیم. افغانستان باید مستقل، پیشرفته و مرفه باشد و یک نظام اسلامی داشته باشد که همه شهروندان، خود را در آن ببینند و به گونه‌ی برادرانه با هم زندگی کنند. ما برای صلح و برابری در افغانستان کار می‌کنیم.»

به گفته‌ی ملا برادر، کشورهای جهان، باید برای پیروزی گفت‌وگوهای میان‌افغانی، تلاش کنند. او، علاوه کرد که گروه طالبان، می‌خواهد تا افغانستان، روابط خوبی با کشورهای منطقه و جهان داشته باشد.

در نشست افتتاحیه‌ی گفت‌وگوهای میان‌افغانی، نمایندگان ناوری، ترکمنستان، چین، اندونیزیا، ازبیکستان، ترکیه، آلمان، پاکستان، هند، اسپانیا، فنلاند، بریتانیا، جاپان، ناتو، سازمان ملل و سازمان همکاری‌های اسلامی نیز، حضور داشتند و بر برقراری آتش‌بس و صلح و ثبات دائمی در افغانستان، تأکید کردند.