مصطفی محسنی از سوی عبدالله عبدالله به عنوان والی بغلان معرفی شد

صبح کابل
مصطفی محسنی از سوی عبدالله عبدالله به عنوان والی بغلان معرفی شد

مصطفی محسنی، یکی از اعضای ارشد دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، از سوی عبدالله عبدالله، به عنوان والی بغلان معرفی شده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آقای محسنی، روز دوشنبه (۵ حوت) با شماری از هواداران دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، وارد مقام ولایت بغلان شده است.

این در حالی است که در دو روز گذشته، عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، محمدنور رحمانی را به عنوان والی سرپل و عبدالحی حیات را به عنوان والی جوزجان معرفی کرده اهست.

با این حال، دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان یا «یوناما»، اقدام‌های اخیر از سوی دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی را نگران‌کننده خوانده است.

یوناما، روز شنبه (۳ حوت) در اعلامیه‌ای تأکید کرده بود، در شرایطی که دوره‌ی کاهش خشونت‌‎ها آغاز شده است، جابه‌جایی والی‌ها از سوی دسته‌های انتخاباتی، می‌تواند امید مردم برای برقراری صلح و ثبات دائمی در افغانستان را نابود کند.

این نهاد بین‌المللی، از تمامی طرف‌ها خواست که از صبر و حوصله کار گرفته و مشکلات‌شان را از طریق گفت‌وگو حل کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات، پس از چاشت روز سه‌شنبه (۲۹دلو) نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴درصد آرا، برنده‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری شناخته شده است.

ساعاتی پس از اعلام نتیجه‌ی نهایی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، عبدالله عبدالله، رهبر دسته‌ی انتخابا‌تی ثبات و همگرایی، در یک نشست خبری تأکید کرد که نتیجه‌ی اعلام شده برآمده از تقلب بوده و کمیسیون‌های انتخاباتی «خیانت ملی» را مرتکب شده‌اند. او افزود که نتیجه‌ی انتخابات را نمی‌پذیرد و یک حکومت همه‌شمول (حکومت موازی) را تشکیل خواهد داد.

بشیراحمد ته‌ینج، از اعضای دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی صبح کابل، ابراز امیدواری می‌کند که چهره‌های سیاسی و جامعه‌ی جهانی، در راستای حل جنجال‌های پیش آمده همکاری کنند.

او می‌افزاید: «چهره‌های سیاسی و جامعه‌ی جهانی، باید مشکلی که آقای غنی ایجاد کرده را در مرکز حل بکنند، در غیر آن، مردم راهی ندارند جز این که مطالبات خود را در ولایت‌ها عملی کنند.»

آقای ته‌ینج، از نیروهای امنیتی نیز خواست تا در موضوعات سیاسی دخالت نکرده و در مقابل مردم ایستاد نشوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x