نی خواستار بررسی چگونگی حمله بر خانه‌‌ی یک خبرنگار محلی در تخار شد

صبح کابل
نی خواستار بررسی چگونگی حمله بر خانه‌‌ی یک خبرنگار محلی در تخار شد

نی یا نهاد حمایت‌کننده‌‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان از نهادهای امنیتی ولایت تخار خواسته تا چگونگی حمله بر خانه‌ی نصیر احمد بهروز، مدیر مسئول تلویزیون محلی سیمای مهر و خبرنگار محلی در این ولایت را بررسی و پی‌گیری کند.

در خبرنامه‌‌ای که روز جمعه (۱۵ حوت)، از سوی این نهاد به نشر رسیده، آمده است: «نی از نهادهای امنیتی در ولایت تخار می‌خواهد تا مسئله را پی‌گیری نموده و اطمینان دهند که در زمینه تمهدات لازم را به اجرا می‌گذارند.»

بر اساس این خبرنامه، صحبتی که نصیر احمد بهروز، با نی داشته، گفته است: «افراد مسلح، دروازه‌ خانه را تک‌تک زده و او پیش از باز کردن چند بار پرسیده که کیستی؛ اما افراد مسلح بدون این‌که پاسخی بدهد، به در شلیک و از ساحه فرار کرده‌اند.»

پیشین از این خلیل اسیر، سخنگوی فرماندهی پولیس تخار به روزنامه‌ی صبح کابل گفت که این رویداد، حوالی ساعت ۱۱:۰۰ پنج‌شنبه(۱۴ حوت)، در نزدیکی حوزه‌ی اول امنیتی تالقان، مرکز این ولایت رخ داده و به کسی در این رویداد آسیبی نرسیده است.

حمله‌ی مسلحانه بر خانه‌ی یک خبرنگار محلی در تخار در حالی اتفاق افتاده است که به تازگی سه کارمند زن تلویزیون خصوصی انعکاس در ولایت ننگرهار از سوی افراد ناشناش کشته شدند.

از چند ماه به این سو، خبرنگاران و کارمندان رسانه‌ای پیوسته هدف حمله‌ها و ترورهای هدف‌مند در ولایت‌های مختلف افغانستان قرار می‌گیرند.