شورای مقاومت ملی برای نجات: طالبان با فهم بدوی از دین، دست به سرکوب و کشتار مردم می‌زنند

صبح کابل
شورای مقاومت ملی برای نجات: طالبان با فهم بدوی از دین، دست به سرکوب و کشتار مردم می‌زنند

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان بار دیگر نسبت به افزایش بازداشت، شکنجه، کشتار غیرنظامیان و سربریدن اسیران جنگی از سوی طالبان واکنش نشان داده و خواستار توجه جهانی در این مورد شده است.

در اعلامیه‌ای که روز یک‌شنبه -۲۲ جوزا-، از سوی این شورا به نشر رسیده، آمده است که با گذشت هر روز از حاکمیت گروه طالبان، دامنه‌ی ظلم، هراس‌افگنی و کشتار‌های هدف‌مند و سیستماتیک در افغانستان افزایش یافته است.

در اعلامیه، آمده است که طالبان برخلاف توقعات «خوش‌بینانه» داخلی و بین‌المللی، نشان داده‌اند که هیچ گونه احساس مسؤولیتی در قبال مردم و آینده‌ی افغانستان ندارند.

شورای مقاومت ملی برای نجات، گفته است: «مفاهیمی چون حقوق‌بشر، آموزش‌وپرورش، کرامت انسانی، عدالت، مردم‌سالاری، اعتدال‌گرایی، هم‌زیستی، حاکمیت قانون، حکومت‌داری و سایرِ ارزش‌‌های توسعه‌آفرین و انسان‌ساز، در سایه‌ی حاکمیت سلطه‌گرایانه‌ی گروه طالبان به مفاهیم متروک تبدیل شده است.»

به گفته‌ی این شورا، طالبان با فهم بدوی از دین، حقوق زنان را سلب کرده و دست به بازداشت، شکنجه و کشتار غیرنظامیان و سربریدن اسیران جنگی می‌زنند.

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان هم‌چنان از گزارش اخیر دیدبان حقوق بشر در مورد تأیید موارد بازداشت و کشتار غیرنظامیان در پنجشیر استقبال کرده است.

این در حالی است که به تازگی سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی، گفته است که افراد طالبان غیرنظامیان در این ولایت را به گونه‌ی دسته‌جمعی بازداشت و شکنجه کرده‌اند.

در گزارشی که روز جمعه -۲۰ جوزا-، از سوی این سازمان به نشر رسیده، آمده است که طالبان غیرنظامیان را به اتهام همکاری با نیروهای جبهه‌ی مقاومت بازداشت و آن‌ها را لت‌وکوب و شکنجه کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x